Hajnsz na testach w pierwszoligowym Śląsku.

Silny skrzydłowy Przemysław Hajnsz, który w poprzednim roku reprezentował barwy I-ligowych Sudetów Jelenia Góra, przejdzie w sierpniu miesięczne testy w zespole Śląska. Dla popularnego „Hasza” kontrakt może oznaczać powrót do Wrocławia po sześciu latach.

Wrocławianin występował w zespole prowadzonym przez Tomasza Jankowskiego od 2004 do 2006 roku, kiedy ten rywalizował jeszcze w Polskiej Lidze Koszykówki. Później biegał po parkietach nie tylko innych klubów polskiej ekstraklasy, lecz także podpisywał kontrakty zagranicą. Grał w Holandii, na Węgrzech, a ostatnio także w lidze, w której zagrają w nadchodzącym sezonie zawodnicy Tomasza Jankowskiego i Jerzego Chudeusza – czyli I.

W poprzednim sezonie absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warce grał przeciętnie 21 minut w każdym meczu notując prawie 7 punktów oraz 5 zbiórek, miał także 37% skuteczność w rzutach trzypunktowych. Przy wzroście 204 cm gra przede wszystkim na pozycji silnego skrzydłowego, choć w przeszłości zdarzało mu się być typową „trójką”.

30-latek będzie – podobnie jak jego kolega z Sudetów, z którym występował przez poprzedni rok Tomasz Prostak – testowany we wrocławskiej ekipie od początku okresu przygotowań – czyli początku sierpnia.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *