Wygrana Caji Laboral. Lampe najlepszy!

Maciej Lampe poprowadził drużynę Caja Laboral Vitoria do zwycięstwa 71:65 nad UCAM Murcia w meczu 30. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy ACB. Był najlepszym zawodnikiem baskijskiej drużyny – uzyskał 20 punktów i miał siedem zbiórek.

Polski środkowy przebywał na parkiecie 27 i pół minuty, trafił dziewięć z dwunastu rzutów za dwa punkty i z pięćdziesięcioprocentową skutecznością wykonywał wolne (2 z 4). Był to dziewiąty mecz Lampego w barwach hiszpańskiego klubu. Polak dołączył do zespołu na początku lutego po pięciomiesięcznej rehabilitacji operowanego biodra. Przerwa trwała 247 dni.

Zespół Caja Laboral zajmuje po 30 kolejkach sezonu zasadniczego trzecie miejsce w tabeli i ma 21 zwycięstw i dziewięć porażek. Prowadzi Barcelona, która spotkanie rozegra w niedzielę (24-5).