Lampe i Nocioni ogrywają Królewskich!

Maciej Lampe zdobył 10 punktów i miał pięć zbiórek, a jego Caja Laboral Vitoria wygrała u siebie po dramatycznej końcówce z Realem Madryt 67:66 w poniedziałkowym meczu dwóch czołowych drużyn hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy ACB.Spotkanie w hali Fernando Buesa Arena obejrzało 15 504 widzów. To rekord frekwencji w hiszpańskiej ekstraklasie.

Polski podkoszowy przebywał na parkiecie 22 minuty, trafił trzy z pięciu rzutów za dwa i jeden z trzech za trzy punkty oraz wykorzystał jeden z dwóch wolnych, zebrał trzy piłki w obronie i dwie w ataku.
Był drugim strzelcem zespołu – więcej punktów zdobył tylko Argentyńczyk Andres Nocioni – 12 (8zb ; zdobył zwycięskie punkty)

Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Hiszpan Sergio Llull – 16.

Po 28. kolejkach sezonu zasadniczego trzecia w tabeli Caja Laboral (20 zwycięstw – 8 porażek) zbliżyła się do wicelidera Realu (21-7). Prowadzi Barcelona (23-5).

Był to ósmy mecz Lampego w barwach hiszpańskiego klubu, który dołączył do składu na początku lutego po pięciomiesięcznej rehabilitacji operowanego biodra. W nowym zespole gra średnio ponad 21 minut, zdobywa 9,4 pkt i ma 3,9 zbiórki.