Szewczyk najskuteczniejszy, Umana Reyer awansuje na czwarte miejsce.

W 28. kolejce włoskiej Lega A zespół Polaka Umana Reyer Wenecja pokonał u siebie Canadian Solar Bolonia 71:66. Reprezentant Polski, Szymon Szewczyk był najlepszym strzelcem wśród zwycięzców z 13 punktami.

Szewcu trafił 2 z 3 rzutów za dwa, 2 z 3 za trzy za 3, 3 z 4 za 1 punkt i miał w swoim dorobku również 6 zbiórek. Polakowi dzielnie sekundował Tim Bowers, autor 12pkt i 9zb. Decydującym momentem meczu okazała się czwarta kwarta, w której Wenecja odrobiła 10 punktową stratę do rywali, wygrywając ją 31-17. Co ciekawe Szewczyk i spółka dostali tęgie lanie w drugiej odsłonie i przegrali drugie 10 minut aż 5-18! Na całe szczęście gospodarze zdołali się jeszcze podnieść w tym meczu..

W ligowej tabeli Umana Reyer awansowała na czwartą pozycję i legitymuje się bilansem 16-10. Szewczyk średnio zdobywa 12.1 punktu i 6 zbiórek podczas 27 minut.