40-stka Hazzarda i nowy punktowy rekord sezonu w TBL!

Kilka rekordów Brandona Hazzarda.

Nie było 3 z rzędu wygranej ŁKS-u Łódź. Podopieczni Piotra Zycha nie tylko przegrali na własnym parkiecie z Polpharmą Starogard Gdański (83:96), ale również nie potrafili zatrzymać obrońcy gości, Amerykanina Brandona Hazzarda. Zawodnik, który dołączył do składu Kociewskich Diabłów w lutym, zastępując Tony’ego Weedena, dokonał nie lada sztuki aplikując rywalom 45 punktów. Tym samym pobił on punktowy rekord sezonu Waltera Hodge’a (38).

Hodge przed dwoma tygodniami ustanowił poprzedni rekord, w szlagierowym spotkaniu z Treflem, przegranym w ostatniej sekundzie przez Zastal meczu, po świetnym rzucie Łukasza Koszarka (88:89). Wcześniej po 37 oczek zdobyli gracze AZS-u Koszalin – J.J. Montgomery oraz Śląska Wrocław – Slavisa Bogavac. Obaj uzyskali swoje zdobycze w październiku i listopadzie minionego roku. Hazzard pobił całą trójkę i głównie popisywał się rzutami dystansowymi m.in. skutecznością zza łuku..

Amerykański obrońca Wojciecha Kamińskiego trafił 9 z 15 rzutów za trzy punkty i dodał do dorobku 10 zbiórek. Trafił również 8 z 11 rzutów za dwa oczka i 2 celne osobiste.

Polpharma wygrała spotkanie w Łodzi dzięki udanej pierwszej kwarcie, wygranej 24:13. W kolejnych kwartach gra była wyrównania ale ŁKS wcale nie mógł się zbliżyć do rywala i dzięki dyspozycji Hazzarda to goście schodzili z parkietu jako wygrani. Graczom Piotra Zycha nie udało się wygrać żadnej z kwart, a dwie z nich zakończyły się remisem.

Dla gości była to dopiero 14. wygrana w sezonie (34 spotkania rozegrały obie ekipy). Dla miejscowych aż 28 porażka w rozgrywkach 2011-12. Obie drużyny nie mają już szans na awans do czołowej ósemki rozgrywek. Na pewno jednak zostanie ten mecz zapamiętany jak znak rozpoznawczy byłego gracza Troy Trojans, rozgrywającego swoje życiowe spotkanie.

Hazzard pobił również rekordy punktów w jednej połowie tj. 26 oczek. Rekord celnych rzutów za trzy punkty w jednym spotkaniu podczas bieżącego sezonu – 9 oraz rekordowe w historii PLK okazało się zdobycie 40 punktów w przeciągu 30 minut (tyle w sumie bowiem grał on w całym meczu). Jego eval na poziomie 47 również okazał się najwyższym wskaźnikiem w tym sezonie i pobił on 45 punktowe zdobycze J.J. Montgomery’ego i Ganiego Lawala.

ŁKS Łódź – Polpharma Starogard Gdański 83:96 (13:24, 22:24, 25:25, 23:23)