Polski weekend w TBL za nami..

..czyli pod lupą trenera kadry.

Rzadko się zdarza – w polskiej lidze – by w każdym ze spotkań ligowej kolejki było tak głośno o występach naszych rodzimych graczy. Przyzwyczailiśmy się już do wysokich lotów Waltera Hodge’a, równiej postawy Dana Kickerta oraz indywidualnych rekordów Stanley’a Burrella. Z coraz większym zacienieniem przypatrujemy się grze Dontasa Motiejunasa. W miniony weekend najgłośniej – poza rekordowym Brandonem Hazardem – było o naszych rodakach. Prześledźmy wspólnie kilka najciekawszych i kluczowych dla losów kolejnych spotkań występów.

1.Bohater Włocławka – Krzysztof Szubarga

Popularny Generał poprowadził Anwil do prestiżowego zwycięstwa nad Mistrzem Polski (66:55). Rozgrywający kadry Polski nie tylko pomógł swojej drużynie w odniesieniu 3 wygranej, przy udanym rewanżu za pierwsze spotkaniu, w czołowej szóstce, lecz również bezlitośnie ogrywał lidera gości Jerela Blassingame’a (2pkt!). „Szubi” zanotował 5 celnych trafień za trzy punkty i zakończył spotkanie z 23pkt i 6as na koncie.

2. Niedoszły bohater Poznania – Jakub Nowak

23-letni skrzydłowy Miliji Bogicevića odnotował swój rekordowy w PLK występ punktowy na poziomie 20. Co ciekawe, Kuba wcześniej i najwięcej rzucił 4 pkt. Tymczasem w meczu z faworyzowanym Śląskiem zaliczył on 6 z 9 oddanych rzutów za trzy punkty. Do meczu z ekipą Miodraga Rajkovića miał on w całych rozgrywkach 5 takich trafień! Nowak najbardziej dał się we znaki rywalom podczas 3kw. w której to trafił 3 rzuty zza łuku i napędził stracha wrocławianom. PBG Basket mimo wygrania kwarty 21:13, przegrał spotkanie w Poznaniu (73:78).

3. Bohaterowie Trefla – Filip Dylewicz i Łukasz Koszarek

Liderzy zespołu Karlisa Muiznieksa mieli w nogach fatalne dla siebie spotkanie z Asseco Prokomem, podczas którego zdobyli tylko po 4pkt. W pojedynku z Czarnymi Panterami los okazał się bardziej łaskawy, a gracze pokazali swój sportowy charakter. 25 pkt Dylewicza i 22pkt Koszarka znacząco przyczyniły się do wygranej Trefla nad Czarnymi i odrobienia strat z pierwszego spotkania w II fazie (79:76). Rozgrywający kadry Polski dodał również 7zb i 6as.

4. Nowy bohater Koszalina – Piotr Pamuła

Debiut w barwach AZS-u przypadł kadrowiczowi na mecz przeciwko swojej niedawnej drużynie, AZS-u Politechniki. Pamuła rozegrał 25 minut naprzeciwko swoich młodszych kolegów i trafił 4 z 6 rzutów za trzy punkty, notując najwięcej w ekipie z Koszalina, 14 oczek. Andrej Urlep dostał kolejnego wartościowego gracza do swojej rotacji.

5. Cichy bohater Łodzi – Jarosław Zyskowski Jr.

Syn byłego reprezentanta Polski i Śląska Wrocław zagrał najlepsze zawody w TBL od momentu przenosin do ŁKS-u. Jego 23pkt to osobisty rekord sezonu, który nie uchronił jednak gospodarzy od porażki z Polpharmą (83:96).

Pin It

1 komentarz

  1. „Drobna” poprawka. „19 letni skrzydłowy Miliji Bogicevića” skończył całkiem niedawno 23 lata. O Kubie Nowaku oczywiście mowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *