Podsumowanie tygodnia w TBL ( 23-30 marzec )

Dziś oceniamy występy indywidualne i zespołowe obejmujące wydarzenia od poprzedniego piątku do ostatniego piątku..przypominając najgorętsze wydarzenia PLK ostatniego okresu i trzech kolejek (2 w słabszej ósemce i 1 w mocniejszej grupie). Działo się naprawdę sporo a rozpoczęło się od..

Mecz tygodnia: Asseco Prokom – Trefl Sopot (81:61)

Faworyt i Mistrz Polski nie zawiódł idąc za ciosem po wygranej 30-oczkami w Zgorzelcu. O ile gospodarze za sprawą Donatasa Motiejunasa (24pkt) i Przemysława Zamojskiego (19pkt) narzucili wysokie tempo gry, to tyle goście w związku ze słabą dyspozycją Łukasza Koszarka (4pkt i 1-6 z gry) i Filipa Dylewicza (4pkt i 1-6 z gry) nie byli w stanie dorównać rywalom.

Wydarzenia tygodnia: 

2 wygrana z rzędu ŁKS-u Łódź. Takiej serii podopieczni Piotra Zycha jeszcze w tym sezonie nie mieli. W ciągu czterech dni dwie wygrane nad Kotwicą (85:74) oraz AZS Politechniką (81:66)

koniec złej serii Turowa Zgorzelec. Po czterech z rzędu porażkach w drugiej fazie, gracze Jacka Winnickiego wygrali na trudnym terenie we Włocławku (83:72). Mecz był zarazem debiutami Arthura Lee i Damiana Kuliga w czarno-zielonych barwach.

trzecia z rzędu porażka Czarnych Panter. Ekipa Dainiusa Adomiatisa po przegranych z Asseco Prokomem i Anwilem musiała uznać wyższość Zastalu Zielona Góra ( 75:83 ). Następny przystanek to Trefl Sopot ( jak będzie ?)

Igor Milicić show we Wrocławiu. W listopadzie Chorwat z polskim paszportem rzucił Śląskowi 5 trójek w hali Stulecia. Teraz powtórzył ten wyczyn w hali Orbita!

Aleksandar Mladenović to czwarty gracz Śląska w tym sezonie, który przekroczył 30 oczek. Serb przy doskonałej skuteczności 16/17 z gry, ustrzelił 33 punkty. Tym samym wrocławianie 4 raz w sezonie ograli AZS Politechnikę (108:74).

Śląsk Wrocław pierwszą ekipą TBL w tym sezonie z trzema meczami ze 100-tką rzuconych punktów! Każdy z nich był wygrany.

17 zbiórek podkoszowego ŁKS-u Krzysztofa Sulimy to rekord zbiórek w drugiej fazie sezonu. Do rekordów Ganiego Lawala i Darrella Harrisa z pierwszej części zabrakło 1 deski.

MVP tygodnia: Igor Milicić (11pkt/11as przeciwko Siarce oraz 19pkt/5as przeciwko Śląskowi)

Najwszechstronniejszy gracz tygodnia: Robert Skibniewski (dwa mecze z 11 asystami na koncie a przeciwko AZS-om z Warszawy i Koszalina. W drugim meczu zanotował 10pkt/11as/5zb).

Rezerwowy tygodnia: Damian Kulig (ex poznaniak zaczął występy w Turowie z wysokiego „C” od 15pkt i 7zb i wygranej nad Anwilem).

Piątka tygodnia: Ronald Moore (18pkt/11as) – Igor Milicić (11pkt/11as oraz 19pkt/5as) – J.J. Montgomery (16pkt oraz 24pkt) – Donatas Motiejunas (24pkt/6zb)  – Aleksandar Mladenović (33pkt)

Polska piątka tygodnia: Robert Skibniewski – Grzegorz Arabas (19pkt przeciwko Kotwicy) – Przemysław Zamojski – Damian Kulig – Krzysztof Sulima

Zespół tygodnia : AZS Koszalin za wygraną z Siarką (92:72) oraz jak na razie wyżej notowanym Śląskiem (82:77). Dwie następnie wygrane dadzą zespołowi Andreja Urlepa awans do czołowej ósemki.

Pin It

3 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *