Podsumowanie tygodnia w TBL (16-22 marzec)

Dziś oceniamy występy indywidualne i zespołowe obejmujące wydarzenia od poprzedniego piątku do ostatniego czwartku..przypominając najgorętsze wydarzenia PLK ostatniego okresu i trzech kolejek (2 w słabszej szóstce i 1 w mocniejszej grupie). Działo się naprawdę sporo a rozpoczęło się od popisów strzeleckich Waltera Hodge’a oraz klęski Turowa Zgorzelec na własnym parkiecie.

Mecz tygodnia: Asseco Prokom kontra Turów Zgorzelec (91:61)

Nokaut Turowa na ich własnym pakiecie. Już podczas pierwszej kwarty (7:21) gospodarze byli na deskach. Doskonała obrona zespołu Andrzeja Adamka w połączeniu z kontratakami prowadzonymi przez Jerrella Blassingame’a (7as.) dały Mistrzom kraju wysoką i niespodziewanie łatwą wygraną w domu Turów. Efekty tej porażki obserwowaliśmy na przestrzeni całego tygodnia słysząc o dwóch kolejnych graczach dołączających do teamu Jacka Winnickiego.

Wydarzenia tygodnia spoza parkietu:

– rozwiązanie kontraktu Ganiego Lawala w Zastalu Zielona Góra.

– odejście Zbigniewa Polatowskiego ze stanowiska prezesa Anwilu Włocławek. Następcą został Arkadiusz Lewandowski.

– transfery Arthura Lee i Damiana Kuliga do Turowa Zgorzelec.

– przejście Mateusza Ponitki z AZS-u Politechniki do Asseco Prokomu.

– walkower na korzyść Polpharmy Starogard Gdański, na niekorzyść i za nie przyjechanie na mecz zespołu AZS-u Politechniki.

– pogłębiające się problemy finansowe PBG Basketu Poznań (Kulig do Turowa, Lichodzijewski przymierzany do Śląska) oraz AZS-u Politechniki (Pamuła na celowniku AZS-u Koszalin i Zastalu, Ponitka w Asseco Prokomie, Mokros w kolejce za nimi).

Wydarzenia tygodnia z parkietów:

– 38 oczek, czyli strzelecki rekord sezonu Waltera Hodge’a (plus 10as.) podczas konfrontacji Trefla z Zastalem (88:87). W tym samym meczu game winnera zaliczył Łukasz Koszarek (19pkt). Hodge poprawił osiągnięcia Slavisy Bogavaca i J.J. Montgomery’ego o punkt.

– 18 punktów (4/5 za trzy) Dardana Berishy przy wygranej Anwilu w hali Gryfii. W Słupsku team Krzysztofa Szablowskiego odniósł drugą wygraną z rzędu i wrócił do walki o miejsce w czołowej trójce przed play offs.

– 20 z rzędu stracone punkty w Tarnobrzegu przez graczy wrocławskiego Śląska, podczas decydującej kwarty przegranego spotkania (85:92).

– 19pkt i 11zb z meczu z Treflem oznaczały dla Kirka Archibeque’a double double numer 9 w sezonie.

– debiut wrocławskiego wychowanka z WKK Jana Grzelińskiego w ekstraklasie. Przeciwko ŁKS-owi 20-letni rozgrywający zanotował 7oczek w 17 minut. (Gratulacje)

– najlepszy mecz z swojej blisko 3-letniej karierze w PLK zaliczył Mateusz Jarmakowicz. Podkoszowy z Koszalina zanotował 20 oczek, w wygranym przez AZS meczu przeciwko Polpharmie (86:68).

– 3-cia wygrana (nie licząc walkowera z Polpharmą) AZS-u Politechniki. Tym razem na uwagę zasługuje występ Mateusza Ponitki, który przeciwko Siarce (84:79) zdobył 19punktów. Był to również pożegnalny występ Mateusza w barwach AZS-u. 17pkt i 10zb dodał Michał Nowakowski.

MVP tygodnia: Walter Hodge (38pkt i 10as)

Najlepszy rezerwowy tygodnia: Mateusz Jarmakowicz (za występ przeciwko Polpharmie)

Piątka tygodnia: Walter Hodge – Dardan Berisha – Paul Graham (22pkt i 17pkt w dwóch kolejnych meczach Śląska) – Nicchaeus Doaks (24pkt i 9zb przeciwko Śląskowi) – Donatas Motiejunas (przeciwko Turowowi z 19pkt i 6zb)

Polska piątka tygodnia: Łukasz Koszarek – Dardan Berisha – Mateusz Ponitka – Mateusz Jarmakowicz – Adam Hrycaniuk (16pkt i 10zb przeciwko Turowowi)

Zespół tygodnia: Asseco Prokom Gdynia za imponującą wygraną w Zgorzelcu. Tuż za nimi Anwil Włocławek, o którego kryzysie sprzed 3 tygodni, chyba można już zapomnieć.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *