Hodge bije punktowy rekord sezonu w TBL.

Portorykańczyk lepszy od Montgomery’ego i Bogavaca.

File:Donovan white house.jpg

Do dzisiejszej hitowej potyczki Trefla Sopot z Zastalem Zielona Góra (88:87) Walter Hodge przystępował jako lider strzelców PLK ze średnią 17 punktów na mecz. Potyczka Zastalu z Treflem była stawiana w świetle hitowej konfrontacji dwóch czołowych rozgrywających TBL z Hodgem i Łukaszem Koszarkiem w rolach głównych. Obaj zawodnicy zawodnicy nie zawiedli oczekiwań swoich fanów a zawodnik reprezentacji Polski uzyskał 19 punktów. Co ciekawe dwa razy tyle uzyskał Portorykańczyk..

Hodge to członek słynnej amerykańskiej drużyny akademickiej Florida Gators. Jest on wychowankiem niezwykle cenionego w USA trenera Billy’ego Donovana, który swego czasu był bliski objęcia posady trenera Orlando Magic. W dodatku Hodge miał okazję grać w Final Four NCAA, zdobyć mistrzostwo akademickie i obok przyszłych gwiazd uczelni czy NBA jak Joakim Noah i Al Horford.

Playmaker gości uzyskał rekordową ilość punktów – 38 – poprawiając o punkt wyczyny Amerykanina J.J. Montgomery’ego (I kolejka sezonu zasadniczego, dla AZS Koszalin) i Serba Slavisy Bogavaca (Ślask, 13 kolejka i wygrana nad PBG Basketem). Na zdobycze bohatera z Zielonej Góry złożyło się 10 celnych z 14 rzutów za 2pkt, 4 celne z 7 oddanych za trzy punkty oraz 6 celnych z 8 oddanych osobistych.  Combo obrońca rozegrał pełne 40 minut czyli bez przerwy ale nie zdołał zatrzymać ostatniego i zwycięskiego rzutu za trzy punkty Łukasza Koszarka, który dał jednopunktową wygraną Treflowi.

Zespół Karlisa Muzinieksa – który prowadził przez niemal całe spotkanie – dzięki niej utrzymał 1 miejsce w czołowej szóstce. Zastal z kolei jest piąty i był to dla drużyny Mihailo Uvalina drugi przegrany mecz z rzędu.

Wynik: 88:87 (23:19, 20:21, 24:19, 21:28)

Punkty:

Trefl Sopot: Łukasz Koszarek 19, Filip Dylewicz 16, Adam Waczyński 14, John Turek 12, Łukasz Wiśniewski 10, Saulius Kuzminskas 8, Marcin Stefański 4, Vonteego Cummings 3, Jermaine Mallett 2.Zastal Zielona Góra: Walter Hodge 38, Kirk Archibeque 19, Uros Mirkovic 13, Kamil Chanas 8, Marcin Sroka 7, Jakub Dłoniak 2, Marcin Chodkiewicz 0, Marcin Flieger 0, Gani Lawal 0.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *