Koszykarze WKK mistrzami Polski juniorów.

Koszykarze WKK Wrocław zostali mistrzami Polski juniorów U-20, wygrywając w Lublinie finałowe spotkanie z Treflem Sopot 65:53. Brązowy medal zdobyła drużyna GTK Gdynia. Najlepszym graczem turnieju został lider nowych Mistrzów Polski, Piotr Niedźwiedzki.

W finałowym turnieju w Lublinie uczestniczyło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy, z których zdobywcy dwóch pierwszych miejsc kwalifikowali się do półfinałów, drużyny z trzecich miejsc grały o piąte, zaś czwarte ekipy z każdej grupy walczyły o miejsce siódme.

Zespół WKK Wrocław, prowadzony przez Tomasza Niedbalskiego, w finałowym turnieju występował w składzie: Jan Grzeliński, Artur Suchodolski, Tomasz Józefiak, Jakub Kilian, Jakub Koelner, Adam Mazur, Szymon Wziętek, Bartłomiej Bojko, Norman Zuber, Piotr Niedźwiedzki, Sebastian Dusiło, Dominik Martyniak i Michał Głuchowicz.

Najlepszym zawodnikiem finałów (MVP) uznano Piotra Niedźwiedzkiego (WKK Wrocław), królem strzelców został Filip Matczak (Zastal Zielona Góra) zdobywca 107 pkt. Do pierwszej piątki turnieju wybrano: Jana Grzelińskiego (WKK Wrocław), Jakuba Koelnera (WKK Wrocław), Kacpra Borowskiego (Trefl Sopot), Przemysława Żołnierowicza (GTK Gdynia) oraz Jakuba Dybka (Zastal Zielona Góra).

Mistrzom Polski juniorów medale oraz puchar wręczała minister sportu i turystyki Joanna Mucha.