Rodak Uvalina na testach w Zastalu.

Kilka dni temu walczący o jak najwyższą pozycję w czołowej piątce ligowych klubów, zielonogórski Zastal, zatrudnił Pervisa Pasco, centra z doświadczeniem w grze z ligi hiszpańskiej. Pasco zdąrzył już zadebiutować w naszej lidze przy okazji 23. kolejki i przegranego pojedynku z Treflem Sopot.

Teraz okazuje się, iż to jeszcze nie koniec wzmocnień ekipy z Winnego Grodu, a na testach pojawił się kolejny podkoszowy Nemanja Miljković.

Serb, mierzący 205cm, nominalnie występuje na pozycji  silnego skrzydłowego, jednak potrafi zagrać również jako center.

W poprzednim sezonie grał w on w lidze austriackiej, gdzie swego czasu występował min. Ian Boylan (były skrzydłowy Anwilu). 21-latek dla BC Vienna (klub ze stolicy Austrii) notował średnie statystyki na poziomie 7 punktów i 3 zbiórek na mecz.

Teraz, postara się angaż w szeregach 5. drużyny PLK, a decyzja co do jego zakontraktowania powinna zapaść po okresie tzw. try outu (2 tygodni). Jeżeli doszłoby do podpisania kontraktu, byłby on drugim rodakiem Mihailo Uvalina w Zastalu, obok Urosa Mirkovića.

Pin It

2 komentarze/y

  1. Zgodnie z zapowiedziami działaczy i trenera to na razie „nuta przyszłości”. Trener ostatnio zapowiedział, iż zapłata za licencję za tego grajka jest póki co wyższa niż jego potencjalny wkład w grę Zastalu, więc raczej zakontraktowanie go w tym sezonie nie wchodzi w rachubę, aleeee…różnie może być.

    • jego osoba jest brana pod uwagę w kwestii przyszłościowej. Umowa bylaby na 2-3 lata. Kontrakt może być zawarty w przeciągu w dwóch tygodni, ale równie dobrze może opuścić Zastal. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *