Podsumowanie 23. kolejki TBL

Autorzy: Gladysh & Woy

Zapraszamy na podsumowanie kolejnej, 23. kolejki TBL.

Mecz weekendu:

Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec 79-84 po dogrywce, widowisko emocjonujące, naprawdę godne telewizyjnej relacji a smaczku wydarzeniu dodała forma rezerwowych: Johna Edwardsa i Lorinzy Harringtona. Z dobrej strony zaprezentował się również David Jackson, który popisał się kapitalnym blokiem w kluczowej akcji na Krzysztofie Szubardze.

Wydarzenie 23. kolejki:

Negatywne: Walkower w meczu ŁKS – AZS Koszalin. Źle się dzieje w drużynie z Łodzi. Niestety po pozytywnym początku sezonu i tłumach kibiców w Atlas Arenie pozostały już tylko wspomnienia. Tak naprawdę nie wiadomo, jaka będzie przyszłość klubu z Łodzi. Pozytywne: Gra Johna Edwardsa w pierwszych dwóch kwartach potyczki z Anwilem. Center z USA przez większość swoich minut na parkiecie utrzymywał 100% skuteczność (6/6). Rotweillery praktycznie nie miały odpowiedzi na niego..

Wpadka XXIII dnia rozgrywek:

Początek czwartej kwarty Śląska Wrocław w meczu w Słupsku. Wrocławianie przegrali pierwsze minuty ostatniej odsłony 0-13, czym pogrzebali swoje szanse na wygraną i co za tym idzie awans do pierwszej piątki po pierwszej rundzie.

MVP 23 kolejki:

Filip Dylewicz (Trefl Sopot) – 22 punkty, 9-11 z gry, 7 zbiórek, 2 przechwyty, asysta, EVAL – 31.

Najwszechstronniejszy w XXIII kolejce:

J.T.Tiller (Siarka Jezioro Tarnobrzeg) – 14 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst, 5 przechwytów

Rezerwowy 23 dnia:

John Edwards (Turów Zgorzelec) – 24 minuty, 22 punkty, 8-11 z gry, 5 zbiórek

Pierwsza piątka 23 kolejki:

Filip Dylewicz (3x wybrany)- John Edwards – J.T. Tiller – Dorde Micić (21pkt, 3x wybrany) –  David Jackson (16pkt i 5zb; 3xwybrany)

Polska pierwsza piątka XXIII dnia:

Filip Dylewicz (8x wybrany) – Przemysław Karnowski (12pkt/9zb/4blk; 4x wybrany) – Damian Kulig (21pkt i 6zb; 9x wybrany) – Paweł Kikowski (13pkt) – Bartosz Diduszko (12pkt i 10zb, 3x wybrany)

Niewypały 23 kolejki:

Giedris Gustas (Turów) – 10 minut, 0-1 z gry, praktycznie niewidoczny

John Allen (Anwil) – 16 minut, 1-6 z gry

Nick Lewis (Anwil) – 10 minut, 0 punktów, 0-2 z gry, równie niewidoczny jak Gustas w starciu kolejki.

Piotr Pamuła (Politechnika) – 29 minut, 6 punktów, 2-9 z gry, 5 strat

Patryk Pełka (Politechnika) – 19 minut, 4 punkty, 1-6 z gry, 2 straty

Robert Skibniewski (Śląsk) – 36 minut, 6 punktów, 1-6 z gry, 8 strat

Slavisa Bogavac (Śląsk) – 10 minut, 2 punkty, 1-5 z gry, 1  strata

Filip Matczak (Zastal) – 17 minut, 0 punktów, 0-4 z gry

Zdjęcie kolejki

Młode pokolenie podbija TBL: Przemysław Karnowski, Mateusz Ponitka i Dariusz Wyka.

Zespół 23 kolejki:

Trefl Sopot za  wygrane spotkanie na szczycie PLK z niepokonanym od 5 spotkań Zastalem (84:67)