Podsumowanie 20.kolejki TBL czyli przed Meczem Gwiazd.

Przed Meczem Gwiazd najlepsi Hicks i Kickert.

Za nami już 20. dzień rozgrywek Tauron Basket Ligi, a podczas niego byliśmy świadkami dwóch niespodzianek. Dwie niżej notowane drużyny – Polpharma i Kotwica – ograły topowe zespoły Czarnych i Trefla. Niełatwo było Anwilowi w Poznaniu oraz Śląskowi przez trzy kwarty pojedynku z ŁKS-em we wrocławskiej Orbicie. Turów z kolei o mały włos nie oddałby wygranej w ostatnich dwóch minutach potyczki z Siarką..

Ta kolejka również przyniosła nam dwie nominacje trenerskie do Meczu Gwiazd. Ostatecznie dzięki porażce Dainiusa Adomaitisa z Wojciechem Kamińskim, ekipę Północy poprowadzi trener Trefla Sopot – Karlis Muiznieksa. Na Południu nie było podobnego problemu i team złożony z graczy z dolnych rejonów Polski przejmie  opiekun Turowa Zgorzelec – Jacek Winnicki. Gratulacje dla obu coachów! Teraz przejdźmy do tradycyjnego podsumowania..

Mecz 20. kolejki: potyczka Czarnych Słupsk w Starogardzie z miejscową Polpharmą (76:78). Wydawało się ,że gracze Czarnych Panter pójdą śladami Anwilu i Trefla, którzy wyrywali wygrane w samych końcówkach meczy z Polphą. Nic z tego tym razem nie wyszło. Gracze Wojciecha Kamińskiego za trzecim razem przeszli test i dzięki postawie Amerykanów Hicksa (26pkt) i Simmonsa (10pkt/13zb) oraz za sprawą Adama Metelskiego (6pkt i 9zb) ograli wyżej notowaną drużynę.

Wydarzenie 20. dnia: Trefl przegrywa w Kołobrzegu (59:64). 6 punktów w drugiej kwarcie rzuconych przez sopocian oraz tylko 22 do przerwy musiały się odbić na końcowym, niekorzystnym dla gości wyniku. 18pkt Odeda Brandweina oraz 14 zbiórek Darrella Harrisa dały miejscowym 11. wygraną w sezonie. Ekipie Karlisa Muiznieksa, nie pomogła wysoka dyspozycja Johna Turka (26 oczek).

Wpadka XX kolejki: Porażka ofensywnie grającego Trefla i Filipa Dylewicza, przy 59 punktowej zdobyczy podczas 40 minut. Sopocianie to ligowa czołówka pod względem zdobywanych punktów na mecz, a tym razem fatalnie prezentował się kapitan gości pudłując wszystkie swoje rzuty i zostając bez punktów! Chwalony w ostatnich dwóch spotkaniach Jermaine Mallett zaliczył tylko 2 punkty..

MVP dnia : Michael Hicks, Polpharma (26pkt, 9-16 z gry). Tuż za nim Daniel Kickert, Turów (25pkt, 11-17 z gry).

Najwszechstronniejszy w 20. kolejce: Daniel Kickert (25pkt/8zb/4as/2przech.)

Najlepszy rezerwowy kolejki: Michael Hicks (26pkt)

Topowa piątka 20. dnia: Krzysztof Szubarga (16pkt i 5as, Anwil 3x wybrany) – Michael Hicks (Polpharma) – Jakub Dłoniak (19pkt i 8-10 z gry, Zastal) – Daniel Kickert (Turów, 6x wybrany) – John Turek (26pkt i 6zb, Trefl i 3x wybrany)

Polska piątka 20. kolejki: Krzysztof Szubarga (Anwil, 5x wybrany) – Marcin Flieger (Zastal, 13pkt i 4as; 2x wybrany) – Jakub Dłoniak (Zastal, 2x wybrany) – Tomasz Kęsicki (Kotwica, 12pkt i 5zb; 3x wybrany) –  Damian Kulig (PBG Basket, 16pkt i 13zb; 6x wybrany)

Niewypały XX dnia: Filip Dylewicz (0-7 z gry) – Michał Chyliński (Turów, 0-4 z gry) – Tomasz Smorawiński (PBG Basket, 1-5 z gry) – Akselis Vairogs (Śląsk, 1-5 z gry) – Krzysztof Sulima (ŁKS, 1-7 z gry) – Jermaine Mallett ( Trefl, 0-6 z gry)

Drużyna dnia: Kotwica Kołobrzeg – obecnie piąta siła ligi po sensacyjnej wygranej z Treflem.