Zapowiedź XIX kolejki TBL

Przed nami pierwsza w tym roku kolejka sezonu 2011-12.  Cztery ze spotkań rozegrane zostaną za kilka chwil a następne dwa 17. i 18. stycznia. Zobaczmy co interesującego szykuje nam się spod znaku Polskiej Ligi Koszykówki podczas 19. dnia rozgrywek.

Anwil – Kotwica (18.00)

Pojedynek Krzysztofa Szubargi z Jessiem Sappem oraz Corsley’a Edwardsa z Darrellem Harrisem. Czyli czołowi rozgrywający oraz topowi centrzy ligi staną naprzeciwko siebie. Co ciekawe, niespodziewanie w tabeli TBL Kotwica jest przed Anwilem i stąd wnioskuję ,iż spotkanie może być naprawdę wyrównane. Kluczowa może okazać się siła ławki a na niej trenerzy Mutapcić i Mrożek mają takie nazwiska jak: Dardan Berisha czy Oded Brandwein, którzy potrafią zadecydować o wyniku meczu.

Mój typ: Anwil + 8

Siarka Tarnobrzeg – Zastal Zielona Góra (18.00) – RELACJA TVP SPORT

Josh Miller wraca do sił i stoczy pasjonujący pojedynek z Walterem Hodgem. Tarnobrzeżanie po porażce we Wrocławiu postarają się o rehabilitację na własnym obiekcie, zwłaszcza ,że formą imponuje LeMarshall Corbett. O ile siłą zespołu Dariusza Szczubiała jest atak o tyle nowy coach ekipy z Winnego Grodu – Mihailo Uvalin – lubuje się w mocnej defensywie. Siarka wygrywała w tym sezonie już z Anwilem czy Śląskiem u siebie i postara się o kolejną niespodziankę i 2 punkty na swoje konto.

Mój typ: Siarka +6

Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot (19.00)

Bogactwo w składzie Karlisa Muzinieksa i wartościowi zmiennicy powinni być atutami gości. Bolączką trenera Kamińskiego jest nierówna forma rozgrywających (młodych) Tomasza Śniega i Marcina Nowakowskiego czy rzucających obrońców Tony’ego Weedena i Michaela Hicksa. Obaj gracze Kociewskich Diabłów postarają się uprzykrzyć życie Łukaszowi Koszarkowi. Jednak o sile zespołu z Sopotu decyduje coraz większa liczba graczy jak : John Turek i Jermaine Mallett, a przede wszystkim Łukasz Wiśniewski. Ważna będzie defensywa w tym spotkaniu oraz walka na tablicach, w której przewagę  mają również goście.

Mój typ: Trefl +12

ŁKS Łódź – PBG Basket Poznań (19.30)

Dwie drużyny z dołu tabeli PLK, z których pierwsza ma w składzie samych Polaków a druga niespodziewanie wysoko uległa w stolicy w poprzedniej kolejce. Mimo rozgrywania spotkania w łódzkiej arenie wydaje się ,że to goście za sprawą dwóch liderów Dorde Micića oraz Damiana Kuliga będą bliżej wygranej.

Mój typ: PBG Basket +8

AZS Koszalin – Turów Zogrzelec oraz Śląsk – AZS Politechnika (kolejno 17 i 18 stycznia)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *