Podsumowanie 18.kolejki TBL

Czarni Słupsk ponownie liderem, mimo przegranego meczu w Sopocie (pauzował Turów Zgorzelec). Kotwica Kołobrzeg notuje skok na czwarte miejsce. Śląsk przesuwa się na szóste. Ponadto za nami ligowy debiut na ławce Zastalu – i od razu udany – Mihailo Uvalina. Niestety też, chyba ostatni – ze względu na problemy finansowe – na dodatek wygrany występ – AZS Politechniki Warszawa. Tak w wielkim skrócie można podsumować wydarzenia XVIII dnia rozgrywek i przystąpić do ocen.

Mecz kolejki: Trefl Sopot – Czarni Słupsk (89:84) , rozgrywany w Ergo Arenie i transmitowany przez TVP Sport pojedynek mógł się podobać. Nie zabrakło dynamicznych akcji, efektownych zagrań oraz zrywów obu drużyn. Trefl uciekał, Czarni gonili. Kiedy gracze Karlisa Muiznieksa znów uciekli w czwartej odsłonie wydawało się ,że 16-punktowej straty do gospodarzy nie uda się odrobić graczom Dainiusa Adomiatisa. Rzeczywistość okazała się niepokojąca dla miejscowych. Słupska strefa, szybkie kontry Stanley’a Burrella (30pkt) i celne rzuty jego partnerów pozwoliły gościom zasiać strach (ponownie i jak to miało miejsce przed ponad miesiącem w Słupsku) w szeregach sopocian. Ostatecznie trzecią ekipę TBL, celnym rzutem na miarę wygranej uratował Łukasz Koszarek (16pkt). Dużo lepiej jednak prezentował się Jermaine Mallett (autor 19pkt), który w dużej mierze zbudował przewagę gospodarzy.

Wydarzenie 18. kolejki: Zmiana trenera w Zielonej Górze a zarazem udany debiut Mihailo Uvalina w konfrontacji z Andrejem Urlepem (83:77). AZS Koszalin po wysokiej porażce ze Śląskiem, przegrał drugie spotkanie z rzędu. Zastal z kolei wygrał dopiero drugie spotkanie z sześciu ostatnich meczy.

Wpadka XVIII dnia rozgrywek: Wysoka porażka PBG Basketu Poznań w stolicy, z Politechniką (55:77). Wydawało się ,że przeżywający kryzys finansowy koszykarze Mladena Starcevića będą łakomym i łatwym kąskiem dla poznańskiej ekipy. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna min. za sprawą świetnej dyspozycji Mateusza Ponitki (16pkt i 17zb).

MVP kolejki:  Mateusz Ponitka tuż przed Stanley’em Burrellem (30pkt, 6as i 5zb) i Robertem Skibniewskim (15pkt,9as i 5zb).

Najwszechstronniejszy podczas XVIII dnia: Robert Skibniewski (3x wybrany) i George Reese (17pkt,10zb i 6as; 2x wybrany)ex equo

Rezerwowy dnia: Jermaine Mallett (19 oczek dla Trefla)

Topowa piątka 18. kolejki: Stanley Burrell (2x) – Robert Skibniewski (5x) – Mateusz Ponitka (2x) – George Reese (4x) – Corsley Edwards (6x)

Polska piątka dnia: Robert Skibniewski (8x) – Łukasz Wiśniewski (4x, 19pkt i 6as) – Mateusz Ponitka (4x) – Piotr Stelmach (18pkt i 5zb, Zastal, 3x) – Jakub Dłuski (16pkt i 9zb, ŁKS)

Zdjęcie kolejki: gdzie jest piłka?

Niewypały dnia: Kamil Chanas (2/10, Zastal), Stefhon Hannah (0/6, AZS Koszalin), dwaj gracze PBG Basketu – Zarko Comagić (0/7) i Niksa Nikolić (0/6) oraz Tony Weeden (4/13, Polpharma).

Zespół XVIII kolejki: Kotwica Kołobrzeg po przekonującej wygranej z ŁKS-em Łódź (85:58). Wygrana dała podopiecznym Tomasza Mrożka awans na najwyższe w sezonie, 4. msc w tabeli TBL.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *