W 10. kolejce byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku, w którym Militaria.pl Shooting&Outdoor, podejmowała WroGeo. Która z drużyn okazała się lepsza w tym spotkaniu?

Tako AR: Wasilewski 15, Domagała 9, Iwanowski 9, Grygorowicz 6(2), Tytko 5, Olech 5, Mikoś 0
basketplanet.pl: Stasieńko 10, Bogacz 9, Hryckiewicz 8, Szary 4, Skiba 4, Matkowski 2, Borkowski 2, Gieroń 0

Hes – Sampraus 44:31 (24:13)

Hes: Lewicki 13(3), Kardasz 10(2), Koremba 8, Nowacki 7, Wieszczak 4, Mazur 2, Szczęsny 0
Sampraus: Kuczyński 13(1), Olejniczak 6, Michalczewski 4, Maras 3, Kuciemba 3(1), Dębowicz 2, Jędryszek 0, Barea 0

W SuperWRONBA mistrzowie 1.ligi basketplanet.pl, grali z doświadczoną drużyną Tako AR. Do tego spotkania zespoły przystepowały w odmiennych nastrojach. Koszykarze basketplanet.pl podrażnieni jednopunktową porażką z R. Eldo & Rado, chcieli pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Zawodnicy Tako AR po sensacyjnej wygranej z mistrzem TST Kogeneracja SA, tym razem mieli szanse ograć najlepszą drużynę z pierwszoligowych parkietów. Od samego początku meczu, żadna z drużyn, nie mogła narzucić swojego stylu gry. W drugiej odsłonie grę na boisku zdominowali zawodnicy Tako AR, którzy wygrali 14:4. Po 10 minutach nastąpiła analogiczna sytuacja tyle, że ze wskazaniem na mistrzów 1.ligi, którzy przechylili tę część meczu na swoją korzyść, wygrywając 13:4. Ostatnia partia to popis graczy Tako AR, których prowadził niezawodny Jacek Wasilewski (15 punktów w meczu). To głównie za sprawą jego udanych akcji, zawodnicy Tako AR mogli cieszyć się z kolejnej wygranej w sezonie. Po tym spotkaniu, sytuacja w najwyższej klasie rozgrywek, stała się jeszcze bardziej emocjonująca. Walka o czołowe lokaty potrwa do ostatnich spotkań.

W drugim meczu wicemistrzowie SuperWRONBA, podejmowali Hes. Przed tym spotkaniem koszykarze Samprausu zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. Ich przeciwnicy po ostatnim zwycięstwie nad McDonald’s BGD, powrócili do pierwszej czwórki. Spotkanie od początku do końca przebiegało pod dyktando jednego zespołu. Koszykarze Hesu narzucili swoje tempo gry, dzięki czemu już na początku wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. W dalszej części meczu, problemy ze skutecznością mieli zawodnicy Samprausu, którzy raz za razem pudłowali z łatwych pozycji. Ich niemoc strzelecka przełożyła się na zdobycie zaledwie trzech oczek w trzeciej odsłonie. W ostatniej kwarcie rozluźnieni gracze Hesu, pozwolili przeciwnikom na zdobycie kilku punktów z rzędu. Kolegów próbował poderwać Piotr Kuczyński, którego celny rzut za trzy punkty, zmniejszył przewagę do dziewięciu oczek. Niestety tego wieczoru na nic więcej nie było stać liderów tabeli, którzy ulegli Hesowi 44:31. Dzięki tej wygranej koszykarze Hesu mogą zapomnieć o fatalnym początku sezonu. Walka o czołowe lokaty jest w ich rękach.

1.liga

B.C Trzebnica – MUKS Bielany Wrocławskie 47:36 (30:15)

B.C Trzebnica: Walczak 12(2), Konopacki 11(3), Tereniuk 10, Podrygajło Kamil 8, Antkowiak 2, Zych 2, Podrygajło Bartłomiej 2, Krupa 0, Omiecina 0
MUKS Bielany Wrocławskie: Pomianowski 10(1), Mikołajczak 8, Powązka 7(1), Kosmala 7, Grzesik 4, Broniecki 0

Łże Elity – Baczo K Oleśnica 52:42 (21:17)

Łże Elity: Turbański 14, Drobiński 11, Witkowski 10(2), Miga 6, Przystał 5, Barcewicz 4, Sojka 2, Szymura Piotr 0, Szymura Krzysztof 0
Baczo K Oleśnica: Woźny 9, Rytkowski 7(1), Garliński 6, Turczyn 6, Osuch 5, Michalak 4, Zwierz 3(1), Stępień 2

W 1.lidze MUKS Bielany Wrocławskie, mierzył się z B.C Trzebnicą. Przed tym spotkaniem zespoły zajmowały odpowiednio miejsce trzecie i szóste. Koszykarze z Trzebnicy potrzebowali zwycięstwa aby w dalszym ciągu mysleć o awansie do SuperWRONBA. Ich przeciwnicy podrażnieni przegranym spotkaniem z PB Budotexem, chcieli pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Początek meczu zweryfikował postanownienia zawodników z Bielan Wrocławskich, którzy byli bezradni na tle świetnie dysponowanych Trzebniczan. Przebieg meczu ustaliła pierwsza kwarta, która zakończyła się wynikiem 18:4, na korzyść B.C Trzebnicy. W dalszej cześci meczu sytuację kontrolował kapitan Przemysław Tereniuk, który wraz z Bartoszem Walczakiem, nie pozwalał roztrwonić wypracowanej przewagi. W ostatniej kwarcie losy spotkania próbowali odwrócić koszykarze z Bielan Wrocławskich, którzy zdobyli kilka punktów z rzędu. Niestety tego dnia było to za mało na rozpędzonych graczy z Trzebnicy, którzy na mecz pojawili się w 11 osobowym składzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 47:36, na korzyść B.C Trzebnicy.

2.liga

Militaria.pl Shooting&Outdoor – WroGeo 56:48 (28:22)

Militaria.pl Shooting&Outdoor: Langowski Tomasz 20, Maciejczak 12(2), Szymanowski 7(1), Magott 6, Żelaszkiewicz 5, Langowski Bartosz 4, Tworzydło 2, Wasiuta 0
WroGeo: Wawrzyńczuk 18(1), Jakubowski 10, Domino 6, Mach 4, Osada 4, Gruba 4, Rutski 2, Paprocki 0

Prawo Bronxu – TKKF Razem Wołów 51:30 (20:15)

Prawo Bronxu: Drwięga 22, Stys 11, Frania 10, Stengert 5, Drąg 3, Sarnecki 0, Prochowski 0, Poręba 0
TKKF Razem Wołów: Mrozek 16, Obolewicz 6, Szumilas 5(1), Koziński 3(1), Kuriata 0, Wacek 0

Los Pupilos – Zielony Robal 55:50 (26:27)

Los Pupilos: Wrona 15, Sławiński 12, Młyńczak 11, Woźniak 9, Byra 8, Krowiarz 0
Zielony Robal: Przybyło 12, Wencek 9(1), Wójcik 8, Józefczyk 7(1), Pacuła 6, Magyar 3(1), Jóźwik 3(1), Stadnicki 2, Krajna 0

MuchoBronx – Tel Raf 67:31 (31:20)

MuchoBronx: Suska 23, Uziałko 17(1), Baj 6, Kazuła 5, Bochenek 4, Moras 4, Tatarek 4, Szydłowski 3(1), Repeć 1
Tel Raf: Kowalski 14, Piechota 7, Zdrojewski 5, Sarnicki 4, Poznański 1, Pyziak 0, Słapa 0

Hasco Lek – profilsport.pl 72:54 (39:35)

Hasco Lek: Gładki Karol 18(2), Gładki Filip 14(2), Hes 12(1), Nowak 10(2), Janik 8, Jacyna 6, Gierałt 4, Ranosz 0
profilsport.pl: Korczyński 27(7), Dąbrowski 10(1), Baranowski Jakub 7, Chmiel 4, Froch 4, Baranowski Konrad (2) 2, Gęsicki 0

N.B.K. – lacoste24.pl 68:35 (29:25)

N.B.K.: Mikołajko 21, Kuryłek 17(1), Bielan 9(1), Warawko 6, Zemlak 6, Zięba 5, Ołowecki 4, Szablicki 0
lacoste24.pl: Płomiński 19(1), Woźny 10, Kaliński 2, Szwed 2, Filipek 2, Fabiański 0, Oborzyński 0

W 2.lidze w grupie D, Hasco Lek grał z profilsport.pl. Przed tym spotkaniem zespoły miały na swoim koncie po osiem punktów. Wyższe miejsce w tabeli zajmowali koszykarze profilsport.pl, którzy mieli lepszy stosunek zdobytych punktów. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Po pierwszych dwóch kwartach minimalnie lepsi byli gracze Hasco Leku, którzy prowadzili różnicą czterech oczek. Po zmianie stron grę zdominowali gracze Hasco Leku, którzy w trzeciej kwarcie wypunktowali swojego rywala. Bardzo dobrze grał Karol Gładki, który zdobył 18 punktów. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gracze profilsport.pl, nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze funkcjonującą defensywę rywali. Zdobycie zaledwie pięciu oczek w trzeciej kwarcie, przesądziło o ich porażce. W ostatniej odsłonie swój zespół próbował poderwać Michał Korczyński (27 punktów w spotkaniu). Niestety było to za mało na dobrze dysponowanych graczy Haso Leku, którzy wygrali 72:56.

W innym spotkaniu lacoste24.pl, zmierzył się z drużyną N.B.K. Po pięciu meczach sytuacja obydwu zespołów była zupełnie inna. Gracze N.B.K. wygrali cztery spotkania, dzięki czemu zajmowali drugie miejsce w tabeli. Ich rywale poradzili cztery razy schodzili z parkietu pokonani. Na boisku było widać różnicę klas, jaka dzieliła oba zespoły. Od samego początku dominowali koszykarze N.B.K, którzy narzucili swój styl gry. Seryjnie trafiał Zbigniew Kuryłek (17 punktów) oraz Michał Mikołajko (21 oczek). To głównie za sprawą dobrej gry wyżej wymienionej dwójki, N.B.K. odskoczyło na kilkanaście punktów. W dalszej cześci meczu sytuacja przypominała to, co widzieliśmy na samym początku. Twarda gra w obronie oraz konsekwencja w ataku, pozwoliły N.B.K. rozgromić rywala różnicą trzydziestu trzech punktów. Mecz zakończył się wynikiem 68:35.

3.liga

KSP Gospoda – Bball Szkółka Dzierżoniów 66:43 (29:25)

KSP Gospoda: Ratajczak 43, Kucharski 12, Maćkowiak 4, Ejben 4, Chrustowski 3(1)
Bball Szkółka Dzierżoniów: Kostek 14, Białach 9, Mularczyk 7(1), Bukowski 4, Michalik 4, Fior 3(1), Chodyra 2, Drubkowski 0

InvestMap.pl – Twierdza Kłodzko 63:62 (24:24) – 3 dogr.

InvestMap.pl: Omelan 26(4), Marciniak 9, Bodys 8(1), Bednarek 7, Iwanowski 4, Krawiec 4, Golus 3(1), Piórek 2, Zdziarski 0, Augustynowski 0
Twierdza Kłodzko: Rogalewski 11(2), Błesznowski 11(2), Wiśniowski 10, Ptaszyński 8, Kulczycki 6, Walasek 6, Bednarski 6(1), Ptaszyński 4, Wiśniowski 0, Makowski 0

Max Gyros – 4Fun 42:41 (22:16)

Max Gyros: Maruda 13, Uchański 11(3), Grzyś Przemysław 8(1), Budzyński 5, Grzyś Wojciech 3, Nawrocki 2
4Fun: Bazylak 19, Nicpoń 10(1), Pastuszek 8, Jasek 2, Czekajło 2, Dąbrowski 0, Januszkiewicz 0, Litwiński 0

Marko Team – Drużyna A 55:52 (20:17)

Marko Team: Nawrocki 16, Czubaszek 15(2), Lis 8, Homa 6, Tęcza 5, Wolny 3, Głos 2
Drużyna A: Kazimierowicz 20(2), Stempień 11(1), Jankowski 7, Manglus 6, Broczkowski 4, Nagalewski 4, Posadowski 0

Poracha – Basket Team 62:36 (30:15)

Poracha: Wiśniowski 28, Raczkowski 11(1), Kondracki 11, Paszko 5(1), Pilszak 4, Prokopowicz 3(1), Jeżewski 0, Węgier 0
Basket Team: Jaśko 14(2), Heng 14, Chromicz 4, Mazurek 4, Świrski 0

Eylert Legnica – Trzy Sześć 64:33 (33:14)

Eylert Legnica: Nadybski 22, Długołęcki Marcin 15, Korczyński 8, Wanot 5, Długołęcki Grzegorz 4, Muraszko 3(1), Rusek 3, Terlecki 2, Stępień 2, Marcoń 0
Trzy Sześć: Zynwala 13(1), Szurek Kornel 6, Woźniak 5(1), Wojciechowski 5, Szurek Teodor 2, Staszyński 2

Asesor Show – McDonald’s 59:56 (31:22) – 1 dogr.

Asesor Show: Mankiewicz 12(2), Kiszkiel 10(1), Ressel 7(1), Klimczak 6, Chudziński 5, Wojewódzki 5, Dec 5, Wawrzyniak 4, Milczanowski 3(1), Zięty 2, Krupa 0
McDonald’s: Sikora 24(1), Kamiński 7(1), Cywiński 6, Kielar 6(1), Rządkowski 4, Czyżewski 4, Bulatović 3, Żygadło 2

KFV Galaxy – Vabank 55:28 (26:6)

KFV Galaxy: Jekiełek 17, Kaczmarek 8, Gromek 8, Stasik 8, Mendroń 4, Prałat 4, Szatkowski 4, Fajfer 2
Vabank: Mirecki 8(1), Kijak 7, Herda 6, Świder 3(1), Rogala 2, Kramarz 1, Kwiatkowski 1

STB Stars – Kleten Clan 54:51 (22:24) – 1 dogr.

STB Stars: Nowak 15, Serafinowicz 11, Dobner 8, Bączek 7, Biesiekierski 5, Zimoch 4, Galaś 2, Mańkiewicz 2
Kleten Clan: Krawczyk 24, Majta 7(1), Chudy 6, Adamcewicz 6, Bielawski 4, Lićwinko 4

Łosie – Birsy 20:0 (0:0) – walkower

Fallimagni – Zadymki Trzebnica 50:22 (21:13)

Fallimagni: Zuber Krzysztof 10(1), Wróbel Adam 9, Więcek 8, Ograbek 8, Wróbel Marcin 8(1), Surmiak 4, Zuber Kamil 3(1), Barski 0
Zadymki Trzebnica: Wiaderny 5, Krzysztofik 4(1), Zarzeczny 4, Widurski 4, Jakusek 3(1), Jaremkiewicz 2, Szczepański 0

Malbud Basket – Wings Media 72:66 (31:22)

Malbud Basket: Mach 27, Lichończak 13, Radwański 11(1), Drop 8, Lewiński 8(2), Lipianin 3, Mirski 2, Suchiński 0, Obuchowicz 0
Wings Media: Jarmakowicz 28(2), Otwinowski 12(1), Józefowicz 11(1), Mazur 6, Szymański 5(1), Skrzydelski 2, Kociałkowski 2

W 3.lidze w grupie I, zmierzyły się dwie drużyny z górnej części tabeli. Aktualny lider Marko Team, grał z dobrze spisującą się Drużyną A. Oba zespoły mialy na swoim koncie po osiem punktów. Pozycja w tabeli zapowiadała wyrównane widowisko, które zapewnili nam gracze wyżej wymienionych drużyn. W pierwszych dwóch kwartach, żaden z zespołów, nie wypracował sobie większej przewagi punktowej. Po zmianie stron grę zdominowali gracze Marko Team, którzy wygrali trzecią kwartę 24:11. Kiedy wszyscy już myśleli, że mecz został rozstrzygnięty, do odrabiania strat poderwali się gracze Drużyny A. Dzięki świetnym zagraniom Roberta Kazimierowicza, na minutę przed końcem, wynik spotkania był cały czas otwarty. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze Marko Teamu, którzy dzięki rzutom Pawła Czubaszka (15 punktów w meczu) oraz kapitana Macieja Nawrockiego (16 punktów w meczu), przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wygraną Marko Team 55:52.

W Grupie L, zajmujący pierwsze miejsce gracze InvestMap.pl, grali z goniącymi ich koszykarzami z Kłodzka.  W pierwszej połowie, zawodnicy InvestMap.pl utrzymywali wynik kontaktowy, głównie za sprawą Adama Omelana, który rzucał kosz za koszem. Ich przeciwnicy dzięki dobrze funkcjonującej defensywnie, nie pozwalali odskoczyć swoim rywalom na więcej niż kilka oczek. W trzeciej kwarcie popis strzelecki graczy z Kłodzka, pozwolił im wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W ostatniej odsłonie, szalone rzuty Adama Omelana doprowadziły do dogrywki. W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła zakończyć spotkania celnym rzutem. Do rozstrzygnięcia tego meczu, potrzebne były aż trzy dogrywki. Ostatecznie jednym punktem wygrali zawodnicy InvestMap.pl, którzy umocnili się na pozycji lidera. Bohaterem spotkania został wspomniany wcześniej Adam Omelan, który zgromadził na swoim koncie 26 punktów. Dla Twierdzy Kłodzko po 11 oczek zdobyli Dawid Błesznowski oraz Maksym Rogalewski.

Pierwszą wygraną w sezonie odnieśli koszykarze STB Stars, którzy niespodziewanie ograli lidera grupy H, Kleten Clan. Przez cztery kwarty mecz był niezwykle wyrównany. Nieznaczną przewagę mieli liderzy tabeli, którzy przed ostatnią odsłoną prowadzili czterema oczkami. Ostatnia kwarta to popis strzelecki Łukasza Nowaka, który w calym meczu zdobył 15 punktów. Wygrana 16:12 przez STB Stars, doprowadziła do dogrywki. W tej na nic zdała się dobra dyspozycja Arkadiusza Krawczyka, który w całym meczu zdobył 24 punkty. Lepsi okazali się gracze STB Stars, którzy przełamali serię czterech porażek z rzędu. Mecz zakończył się wynikiem 54:51.