Podsumowanie XIV kolejki TBL

Weekendowa 14. kolejka, była zarazem początkiem rundy rewanżowej. Na pierwszy plan przy podsumowaniu jej rzucają nam się nieoczekiwane przez większość nas wyniki spotkań z Kołobrzegu czy Poznania. Jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na małą rewolucję (patrz wpis poniżej) zanosi się w ekipie AZS-u Koszalin a nieciekawie wygląda sytuacja w Warszawie..

Mecz 14. dnia: Czarni Słupsk – Siarka Tarnobrzeg (103:75). Spotkanie po którym Czarni zaatakowali pozycję lidera TBL. W nim najlepiej zaprezentował się duet amerykańskich podkoszowych Weaver-Morrison.


Wydarzenie kolejki: udany rewanż za pierwszą porażkę w sezonie Anwilu Włocławek na ŁKS-ie Łódź (87:68) przy świetnej postawie Krzysztofa Szubargi (27pkt). Ponadto jako niespodziankę należy traktować porażkę faworyzowanego Turowa w Kołobrzegu (54:64) czy Zastalu w Poznaniu (77:90).

Zespół XIV dnia: PBG Basket Poznań, który dzięki wygranej z faworyzowanym Zastalem przerwał pasmo 6.porażek z rzędu. Tuż za nimi Kotwica Kołobrzeg, która w dwóch bezpośrednich konfrontacjach z wicemistrzem Polski, Turowem, okazała się lepsza!

Wpadka weekendu: Apel Politechniki Warszawa (a nam się nasuwa pytanie „kto ten klub dopuścił do rozgrywek na 2 lata przy lidze kontraktowej!”) w związku z bardzo złą kondycją finansową klubu.

MVP XIV kolejki: Scott Morrison (Czarni Słupsk, 22pkt/9zb/2blk). 22 pkt to rekord w PLK amerykańskiego centra.

Najlepszy rezerwowy: David Weaver (3x wybrany, Czarni Słupsk). Tym razem super rezerwowy Dainuisa Adomiatisa uzbierał 23pkt i 7zb.

Najwszechstronniejszy podczas XIV dnia: Tony Weeden (27pkt/6as/5zb dla Polpharmy)

Ciekawostki statystyczne:

54 oczka zdobyte przez Turów w Kołobrzegu to o jedno oczko mniej niż rzuciła mocno przegrana Polpharma w ostatnim spotkaniu z wicemistrzami Polski (55:105). I jak tu nie mówić ,że PLK bywa przewrotna?

Podwójne zdobycze punktowe i zbiórek Mateusza Bartosza (16/11) i Tomasza Kęsickiego (13/10).

Evaluation na poziomie 33pkt Scotta Morrisona (aż dziw ,że nie poznano się na nim we Włocławku, gdzie zbierał słabe recenzje za swoją grę)

13 zbiórek Darrella Harrisa w starciu ze zgorzeleckimi Turami (a wśród nich: D.Lauderdalem, D.Kickertem, A. Celem czy J.Edwardsem). Po wyjeździe Ganiego Lawala wydaje się ,że Harris wygra klasyfikację zbiórek na koniec sezonu zasadniczego.

Seria przegranych AZS-u Koszalin została wydłużona do 4. Natomiast pasmo 4.wygranych pod rząd Siarki zostało zatrzymane w Słupsku.

Piątka na topie: Krzysztof Szubarga (26pkt i 5zb dla Anwilu; 2x wybrany) – Tony Weeden (Polpharma, 3x wybrany) – Dorde Micić (20pkt i 8as dla PBG Basketu; 3x wybrany) – Scott Morrison (Czarni Słupsk) – John Turek (Trefl Sopot, 19pkt i 8zb; 3x wybrany)

Polska piątka 14.dnia: Krzysztof Szubarga (Anwil, 5x wybrany) – Mateusz Ponitka (16pkt dla Polibudy; 3x wybrany) – Tomasz Kęsicki (13pkt/10zb dla Kotwicy) – Mateusz Bartosz (16pkt i 11zb, 4/6 za trzy pkt dla PBG Basketu) – Jakub Parzeński (12pkt i 5zb w 11 minut! dla PBG Basketu, 2x wybrany)

Niewypały kolejki (skuteczność z pola): Wojciech Barycz (1/5, Siarka), Łukasz Diduszko (0/4, Kotwica), Giedris Gustas (1/5, Turów), Kamil Chanas (Zastal, 0/3), Stefhon Hannah (AZS Koszalin, 1/8 z gry), duet z Włocławka – John Allen (1/5) i Wojciech Glabas (0/5), Marcin Salamonik (ŁKS, 0/6 z gry)

Zdjęcie kolejki: Air Weaver?

W następnej kolejce zagrają:

Trefl – ŁKS
Turów – PBG Basket
AZS Politechnika – Energa Czarni
Siarka Jezioro – Polpharma
Zastal – Śląsk
AZS Koszalin – Kotwica

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *