Podsumowanie dziewiątej kolejki WRONBA

W 9.kolejce byliśmy świadkami meczu 3.ligi, w którym Drużyna A, podejmowała zespół KFC. Spotkanie od początku do końca przebiegało po myśli podopiecznych Marka Posadowskiego, którzy bez większych problemów wygrali 59:44.

SuperWRONBA

Sampraus – Warriors 47:46 (25:22)

Sampraus: Kuciemba 12(3), Michalczewski 11(1), Maras 10, Jędryszek 8, Kuczyński 2, Dębowicz 2, Olejniczak 2, Bora 0
Warriors: Wnukiewicz 10, Nikitiuk 10(1), Trela 10, Danielewicz 4, Mleczko 4, Kurek 4, Działowski 2, Rumczyk 2

Tako AR – TST Kogeneracja SA 54:47 (23:20)

Tako AR: Olech 16, Domagała 12(2), Wasilewski 10, Grygorowicz 8(1), Iwanowski 4, Mikoś 2, Tytko 2
TST Kogeneracja SA: Remian 11, Kasiński 10, Gołąb 8, Biernatowski 6, Staniucha 4, Widawski 4, Widawski 2, Cześniszewski 2

W SuperWRONBA obecny wicemistrz Sampraus, podejmował ekipę Warriors. Przed tym spotkaniem koszykarze Samprausu zajmowali trzecie miejsce w tabeli. Ich przeciwnicy po rozegraniu trzech pojedynków, byli na samym stawki. Od samego początku spotkanie było niezwykle wyrównane. Po pierwszej kwarcie dwoma punktami prowadzili aktualni wicemistrzowie SuperWRONBA. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gracze Warriors, którzy zdobyli kilka punktów z rzędu. Udanymi akcjami popisywał się Bartosz Trela oraz Jacek Nikitiuk. Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 25:22. Po zmianie stron, sytuacja na boisku przypominała to co widzieliśmy w pierwszej połowie spotkania. Punkty zdobywali raz jedni, raz drudzy. Na 22 sekundy przed końcową syreną był remis 46:46. Ostatecznie jednym oczkiem wygrali koszykarze Samprausu, dla których jest to czwarta wygrana w sezonie. Wicemistrzowie 1.ligi opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, muszą odłożyć do kolejnych spotkań.

W drugim spotkaniu mistrzowie TST Kogeneracja SA, grali z drużyną Tako AR. Podopieczni Piotra Widawskiego chcieli się zrehabilitować za porażkę z drużyną McDonald’s BGD, której doznali w 7.kolejce. Nieoczekiwanie mecz lepiej rozpoczęli gracze Tako AR, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Skutecznością imponował Grzegorz Olech, który w całym spotkaniu zgromadził 16 punktów. Zaskoczeni takim obrotem spraw gracze TST Kogeneracji SA, przebudzili się w drugiej kwarcie, którą wygrali jednym punktem. Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Po celnych zagraniach mistrzów, odpowiadali gracze Tako AR. W czwartej kwarcie nadzieję na wygraną przywrócił Mateusz Kasiński, który zdobył kilka punktów spod kosza. Niestety to nie wystarczyło na pokonanie dobrze dysponowanych graczy Tako AR, którzy dzięki celnie wykonywanym rzutom osobistym (9/13), utrzymali wcześniej wypracowaną przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 54:47. Dla aktualnych mistrzów SuperWRONBA, jest to druga porażka w sezonie. Czy uda im się podnieść w nadchodzących spotkaniach?

Liczba kolejki:

40 – Koszykarze WroGeo potrzebowali tylko czwartej kwarty oraz dwóch dogrywek, do zdobycia czterdziestu punktów. Dzięki tak dobremu finiszowi pokonali The Krizar’s BSK 61:55.

1.liga

Łże Elity – 7126Pomagam 52:51 (33:26)

Łże Elity: Witkowski 13(3), Przystał 10, Drobiński 7, Barcewicz 6, Szymura Krzysztof 6, Sojka 6, Miga 4, Szymura Piotr 0
7126Pomagam: Iłowski 17, Reszel 14(1), Kmiecik 12, Szyszka 4, Szprynger 4, Jeliński 0

W 1.lidze rewelacyjnie grający zespół Łże Elity, grał z będącą w kryzysie ekipą 7126Pomagam. Przed tym spotkaniem cel obydwu zespołów był zgoła odmienny. Podopieczni Grzegorza Szyszki po fatalnym początku sezonu, próbowali odnieść pierwszą wygraną. Ich rywale po czterech spotkaniach pewnie kroczyli po awans, zajmując drugie miejsce w tabeli. Pomimo różnych miejsc w tabeli spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszych dwóch kwartach nieznacznie lepsi byli zawodnicy reprezentujący barwy Łże Elit, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo dobrze grał Michał Witkowski, który trzykrotnie trafił z dystansu. Po zmianie stron obudzili się koszykarze 7126Pomagam, którzy stopniowo odrabiali straty. W drużynie pierwsze skrzypce grał Jacek Iłowski, który spotkanie zakończył z 17 punktami na koncie. W ostatniej kwarcie wynik oscylował w okolicy remisu. Ostatecznie udane rzuty Dawida Przystała oraz Krzysztofa Drobińskiego, pozwoliły przechylić szalę zwycięstwa na korzyść wiceliderów tabeli. Mecz zakończył się wynikiem 52:51. Czy po tej porażce drużyna 7126Pomagam  definitywnie przywita się z 2.ligą?

2.liga

WroGeo – The Krizar’s BSK 61:55 (19:27) – 2 dogr.

WroGeo: Osada Jarosław 21, Wawrzyńczuk 14, Domino 9, Osada Grzegorz 9(1), Mach 6, Jakubowski 2, Rutski 0, Kosowski 0
The Krizar’s BSK: Kogut 16, Sierakowski 12(4), Hetman 11, Okraszewski 9, Krzysztowczyk 4, Smyk 3, Dumin 0, Tomczyk 0, Kubacki 0, Osadca 0

Prawo Bronxu – Kantor Plex 57:55 (21:27)

Prawo Bronxu: Stys 18(1), Frania 11(1), Drwięga 10, Sarnecki 7(1), Prochowski 6(2), Drąg 5(1), Poręba 0
Kantor Plex: Galewski 14(4), Dorobisz 13(2), Zieliński 7(1), Przewoźniczek 6, Krajewski 6(1), Paukszt 5, Krajewski 2, Kurowski 2

Rogalik Środa Śl. – TKKF Razem Wołów 50:46 (29:19)

Rogalik Środa Śl.: Juzyk 12(2), Ciszewski 11, Kuras 10, Marczak 8, Dutko 6, Misiuna 2, Różyński 1, Szostak 0
TKKF Razem Wołów: Kubik 19, Szumilas 12, Wacek 4, Kuriata 3, Osyra 2, Koziński 2, Obolewicz 2, Mrozek 2

Hasco Lek – LZS W.Quandt Żmigród 55:49 (23:24)

Hasco Lek: Janik 14, Gładki Karol 13(1), Gładki Filip 10(1), Hes 7, Jacyna 6, Ranosz 3(1), Gierałt 2, Krasowski 0
LZS W.Quandt Żmigród: Boczanowski 13(2), Rozlazły 12(1), Wroński 10(2), Radziszewski 8(2), Adamowicz 4, Sołtysiak 2, Pabich 0, Bajserowicz 0

Tel Raf – Szwedzkie Pompy 55:43 (24:24)

Tel Raf: Piechota 25(1), Kowalski 16(2), Słapa 7, Chałupa 3, Pyziak 2, Zdrojewski 2, Poznański 0
Szwedzkie Pompy: Sułek 13(1), Bielawski 11(1), Bartosiak 9(1), Bielawski 5, Samborski 4, Siedlecki 1, Kowalski 0

Mudżahedini – lacoste24.pl 58:37 (34:16)

Mudżahedini: Groń 16, Kwolek 11(2), Ferenc 10(2), Dorada 6, Lipczyński 5(1), Jurecki 5, Cycak 3, Pełka 2, Leśniewski 0
lacoste24.pl: Płomiński 12(1), Woźny 11, Szwed 6, Hrebieniuk 6, Oborzyński 2, Maliszewski 0, Drożdż 0, Fabiański 0, Filipek 0

N.B.K. – Wrobis S.A. 50:32 (26:13)

N.B.K.: Mikołajko 13, Warawko 11, Kuryłek 8, Szablicki 7(1), Ołowecki 6(2), Bielan-Rygoł 3, Zemlak 2, Zięba 0
Wrobis S.A.: Kraszewski 11(1), Nikiel 7(1), Stefańczyk 6, Murdzia 4, Tuła 2, Sobota 2, Stich 0, Łaziński 0, Wronka 0

W 2.lidze rewelacja rozgrywek The Krizar’s BSK, grała z zespołem WroGeo. Przed tym spotkaniem zespoły zajmowały odpowiednio drugie i czwarte miejsce w tabeli. Początek meczu był dosyć wyrównany. Po pierwszej kwarcie minimalną przewagę mieli gracze The Krizar’s BSK. Druga odsłona to popis strzelecki Krzysztofa Koguta, który zdobył kilka punktów z rzędu. Głównie dzięki jego dobrej postawie drużyna WroGeo schodziła na przerwę ze stratą ośmiu punktów. Po zmianie stron jeszcze większą przewagę mieli gracze The Krizar’s BSK, którzy zdobywali kosz za koszem. Zawodnicy WroGeo popełniali wiele strat, po których padały punkty dla przeciwników. Po kolejnych dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 38:21. Kiedy już wszyscy myśleli,że zwycięzca tego spotkania jest znany, przypomniał o sobie Stanisław Wawrzyńczuk. To po jego akcjach na początku czwartej kwarty, przewaga The Krizar’s BSK stopniała do ośmiu punktów. Zaskoczeni takim obrotem spraw wiceliderzy tabeli, nie potrafili zatrzymać rozpędzonych koszykarzy WroGeo. Szalona pogoń zakończyła się sukcesem w postaci dodatkowego czasu gry. W dogrywce oba zespoły grały bardzo równo. Ostatecznie po pierwszych trzech minutach na tablicy był remis. W drugiej dogrywce więcej zimnej krwi zachowali gracze WroGeo, dla których punktował Jarosław Osada. Dzięki dobrej grze w obronie, udało im się wygrać 61:55. Kapitan zespołu Bartosz Paprocki, może odetchnąć z ulgą. Tydzień temu, w doliczonym czasie gry, jego drużyna uległa jednym oczkiem zawodnikom ze Środy Śląskiej. Tym razem charakter pokazali gracze WroGeo, którzy dzięki tej wygranej wracają do walki o 1.ligę.

W innym spotkaniu Kantor Plex, zmierzył się z Prawem Bronxu. Przed tym meczem, sytuacja obydwu zespołów była bardzo podobna. Po czterech serii spotkań zarówno gracze Kantor Plexu, jak i Prawa Bronxu, zajmowali miejsca na samym dole tabeli. Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando drużyny Kantor Plexu, która bez większych problemów wygrała 19:11. Bardzo dobrze spisywał się  Adam Galewski, który zdobywał punkty z dystansu. W drugiej odsłonie przebudzili się zawodnicy Prawa Bronxu, którzy odrobili dwa punkty straty do rywali. Po zmianie stron sytuacja na boisku przypominała to, co widzieliśmy w poprzedniej kwarcie. Koszykarze obydwu drużyn grali uważnie w obronie, co przełożyło się na grę kosz za kosz. W ostatniej kwarcie szaloną pogoń rozpoczęli gracze Prawa Bronxu, których prowadził Oskar Stys. Po jego indywidualnych akcjach zespół uwierzył,że jest w stanie odwrócić losy tego spotkania. W samej końcówce więcej spokoju zachowali gracze Prawa Bronxu, którzy dzięki celnym rzutom za trzy punkty Pawła Prochowskiego, zdołali odnieść pierwszą wygraną  w sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 57:55. Czy po tym spotkaniu Prawo Bronxu złapie właściwy rytm i rozpocznie marsz w górę tabeli? Przekonamy się w najbliższych kolejkach.

3.liga

Kleten Clan – Błąd Kroków Oława 57:44 (32:22)

Kleten Clan: Krawczyk 30(1), Chudy 11, Lićwinko 9, Gurdziel 7, Bujnicki 0, Bielawski 0, Majta 0, Adamcewicz 0
Błąd Kroków Oława: Tchórzewski 16(2), Kawalec 9, Boczar 9(1), Parys 6, Marmulewicz 2, Kalinowski 2, Lech 0

Nietota – Tiradores 57:48 (23:26)

Nietota: Tabinowski 17(1), Pepliński 14, Kotarski 9(3), Nowacki 8(2), Popiel 3, Bodak 3(1), Nowak 2, Stanek 1, Klimaszewski 0, Wiśniewski 0, Lesicki 0
Tiradores: Gawerski 18, Rutkowski 10, Kaliński 8, Rutkowski 6, Szydłowski 2, Stanisławski 2, Krokowski 2, Majcher 0

Młode Wilki – Vabank 50:45 (21:19)

Młode Wilki: Gawroniak 16(1), Lubszczyk 13, Bulski 8, Pieńkowski 8, Juszczyk 3(1), Boba 2
Vabank: Kijak 16(2), Mirecki 10, Kramarz 8, Potoczek 7(1), Cywiński 2, Herda 2, Kwiatkowski 0, Rogala 0

InvestMap.pl – Vistalex S.A. 44:40 (19:24)

InvestMap.pl: Omelan 24, Bodys 8, Krawiec 5, Golus 4, Iwanowski 3, Zdziarski 0, Augustynowski 0, Marciniak 0
Vistalex S.A.: Tur 13(2), Adamowicz 8(2), Reizer 6, Lemos 6, Arthur Alexander 3(1), Bąkowski 2, Mierzwa 2, Trawiński 0

Malbud Basket – Anderskajs 55:54 (19:25)

Malbud Basket: Mach 28(4), Martynow 8, Lichończak 7(1), Drop 7, Obuchowicz 3(1), Pokrywka 2, Suchiński 0
Anderskajs: Fast 25(2), Fast 12, Klekociński 6, Furman 5(1), Jania 4, Sipurzyński 2, Fąfara 0

Fallimagni – Asesor Show 55:42 (30:20)

Fallimagni: Ograbek 23, Barski 8(2), Zuber Krzysztof 8(1), Zuber Kamil 6(1), Więcek 5, Surmiak 3, Wróbel Adam 2, Wróbel Marcin 0
Asesor Show: Ressel 10(1), Klimczak 8, Zięty 6, Kiszkiel 6(1), Mankiewicz 4, Chudziński 4, Wawrzyniak 2, Wojewódzki 2

Marko Team – Stowarzyszenie Maraton 59:57 (20:27)

Marko Team: Nawrocki 20(1), Czubaszek 18(3), Lis 7, Mazur 7(1), Golus 3, Głos 2, Tęcza 2, Gołębiewski 0, Homa 0
Stowarzyszenie Maraton: Nowicki 16(3), Szmek 16(2), Urbańczyk 15, Haratek 9(1), Śmieszko 1, Koziołek 0, Jeszkie 0

WuTeam – Główki od Szpilek 75:26 (34:14)

WuTeam: Pietraho 24, Markowicz 13(1), Szkoła 11, Dworas 10, Prusaczyk 7(1), Krawiec Mateusz 4, Brygider 4, Krawiec Jacek 2
Główki od Szpilek: Żuk 15, Bartocha 7, Żurawski 2, Grześkowiak 2, Pękała 0

Perspektywa – KursyBHP Asekor 39:33 (17:16)

Perspektywa: Stachowski 10, Pawlos 9(2), Dybski 8, Dąbrowski 7, Kwaśnicki 5, Kołodziej 0, Misiak 0
KursyBHP Asekor: Heider 9(1), Tabiś 9(1), Potocki 5(1), Katyński 4, Odyas 2, Wiercik 2, Maciejewski 2, Nakielski 0

Szynszyl Squad – Poracha 56:33 (19:19)

Szynszyl Squad: Gdowski 20, Urbaniak 10(1), Ruchel 10, Nowaczyk 6, Bójko 5(1), Karolczak 4, Ciurej 1
Poracha: Wiśniowski 15, Kondracki 6, Prokopowicz 4, Węgier 4, Jeżewski 2, Paszko 2, Pilszak 0

Drużyna A – KFC 59:44 (27:20)

Drużyna A: Kazimierowicz 21(2), Jankowski 13, Nagalewski 11, Manglus 8, Posadowski 4, Król 2
KFC: Kołodziej 13(2), Kukuła 10, Bednarski 8, Strumiński 8, Kowalczyk 3(1), Aftowicz 2, Lewacki 0, Pajkert 0

Twierdza Kłodzko – Bball Szkółka Dzierżoniów 85:42 (40:19)

Twierdza Kłodzko: Walasek 21(1), Bednarski 17, Rogalewski 13, Ptaszyński 10, Mikita 8, Wiśniowski Przemysław 7(1), Makowski 5(1), Wiśniowski Marcin (2) 4
Bball Szkółka Dzierżoniów: Kostek 15, Białach 10, Mularczyk 8, Drubkowski 5, Michalik 4, Bukowski 0, Chodyra 0

W 3.lidze dużo emocji dostarczyli zawodnicy Marko Teamu oraz Stowarzyszenia Maraton. Spotkanie pomiędzy nimi obfitowało w wiele efektownych zagrań zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Po pierwszych dwóch kwartach wygranych przez graczy Stowarzyszenia Maraton, przebudzili się zawodnicy Marko Team. Bardzo dobrze spisywał się Maciej Nawrocki oraz Paweł Czubaszek. To głównie za sprawą ich zagrań, Marko Team odrabiał straty. W samej końcówce błędy graczy Stowarzyszenia Maraton, wykorzystywali rywale, którzy wygrali różnicą dwóch punktów. Tym spotkaniem podopieczni Macieja Nawrockiego dali jasny sygnał,że będą się liczyć w walce o awans do 2.ligi.

W innym meczu Szynszyl Squad, bez większych problemów rozbił Porachę. Po pierwszych dwóch kwartach na tablicy widniał remis 19:19. Po zmianie stron na boisku dominowali tylko gracze Szynszyl Squad. Raz za razem udane akcje wykańczał Krzysztof Urbaniak i Bartosz Ruchel. Ich przeciwnicy mieli problem z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy. Większość akcji kończyło się stratami, po których łatwe punkty zdobywał Dominik Gdowski. To głównie dzięki jego świetnej dyspozycji, mecz zakończył się wygraną Szynszyl Squad 56:33.

W grupie K zmierzyły się zespoły, które zajmowały miejsce drugie i trzecie. Mowa o drużynie Nietoty oraz Tiradores. Spotkanie do końca trzeciej kwarty było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. W drużynie Nietoty świetnie spisywał się Wojciech Tabinowski, który zgromadził 17 punktów i 5 zbiórek. Drużyna Tiradores mogła liczyć na Waldemara Gawerskiego, który zdobył 18 punktów i 8 zbiórek. W czwartej kwarcie lepiej spisywali się zawodnicy Nietoty, którzy dzięki dobrej grze w obronie, zdołali wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie pokonali Tiradores 57:48.

Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony ligi WRONBA.