Polska młodzież w czternastej kolejce TBL

Zapraszam na podsumowanie występów polskich koszykarzy urodzonych w 1991 roku i później w 14. serii gier TBL.

Kotwica Kołobrzeg – PGE Turów Zgorzelec 64:54

W sensacyjnym zwycięstwie Kotwicy nad Turowem niestety nie miał udziału żaden z młodych graczy z Kołobrzegu. Michał Kwiatkowski (’92), Patryk Bajtus (’91) i Wojciech Złoty (’91) nie wyszli na parkiet.

W kadrze zgorzelczan brakuje tak młodych koszykarzy.

PBG Basket Poznań – Zastal Zielona Góra 90:77

Jakub Parzeński (’91) rozegrał jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. W ciągu zaledwie 11 minut trafił 4 z 6 rzutów z gry, zdobył 12 punktów i zebrał 5 piłek. Zablokował także jeden rzut i popełnił 4 faule. Trzech graczy z rocznika ’93: Witold Filarowski, Szymon Milczyński i Fryderyk Szydłowski przesiedzieli cały mecz na ławce.

Filip Matczak (’93) z Zastalu, wszedł na parkiet na ostatnie 12 sekund i spudłował jeden rzut za trzy.

Anwil Włocławek – ŁKS Łódź 87:68

Wysoka wygrana Anwilu przyczyniła się do występu trzech młodych koszykarzy z Włocławka. Pierwszy z nich, Mateusz Rutkowski (’93) zadebiutował tym meczem w TBL. Zagrał trzy minuty i nie zapisał się w żadnej ze statystycznych kolumn.

Michał Sokołowski (’93) także spędził na parkiecie 3 minuty, a w tym czasie rzucił jeden punkt, zaliczył po jednej zbiórce, przechwycie i faulu. Dwa lata starszy Kamil Maciejewski w 14 minut zaliczył 2 punkty, 2 zbiórki, 2 asysty, faul i stratę.

W zespole Piotra Zycha, 10 minut na boisku przebywał Bartłomiej Bartoszewicz (’92), który zanotował punkt, 4 zbiórki i 2 straty.

Polpharma Starogard Gdański – AZS Koszalin 91:82

Szymon Radomski (’95) nie pomógł Polpharmie w wygranej z AZS-em.

W AZS-ie nie grają tak młodzi zawodnicy.

Trefl Sopot – AZS Politechnika Warszawska 95-72

Daniel Szymkiewicz (’94) zaliczył swój najdłuższy występ w tym sezonie. Wszedł na parkiet już w drugiej kwarcie, a w sumie spędził na parkiecie 10 minut. Zaliczył 2 punkty, zbiórkę, 2 faule, 2 straty i asystę. Karlis Muiznieks dał szansę także Kacprowi Stalickiemu (’92), który grał przez minutę i nie zapisał się w statystykach oraz Wojciechowi Frasiowi (’91). Młody silny skrzydłowy z Trójmiasta grał 3 minuty i zdobył 2 punkty. Pierwszy raz na ławce Trefla pojawił się Filip Małgorzaciak (’93), ale nie pojawił się na boisku.

Po drugiej stronie parkietu, bardzo dobrze spisał się efektowny Mateusz Ponitka (’93). Największy talent polskiej koszykówki w 26 minut zaliczył 16 punktów (5-11 FG), 3 przechwyty, 2 zbiórki, asystę, 2 straty i faul.

Michał Michalak (’93) z kolei trafił tylko 2 z 8 rzutów z gry w 20 minut. Rzucił w sumie 4 punkty i miał 2 zbiórki, asystę, przechwyt i 3 straty.

Najgorsze co mogłoby stać się dla rozwoju dwóch ostatnich to wycofanie Politechniki z TBL, a sądząc po tym w jakich nastrojach Mladen Starcevic z drużyną wkroczyli na konferencję prasową po meczu, niestety może się to wydarzyć. Więcej o tym w tekście Łukasza Ceglińskiego.

Energa Czarni Słupsk – Siarka Tarnobrzeg 103:75

Wojciech Osiński (’92) i Szymon Długosz (’92) rozegrali po 2:35 w końcówce tego jednostronnego spotkania. Ten pierwszy spudłował tylko dwa rzuty z gry. Długosz natomiast trafił jedną z dwóch prób za dwa i rzucił 2 punkty.

Przemysław Karnowski (’93) otrzymał niezłą szkołę od środkowych Czarnych. David Weaver i Scott Morrison rzucili w sumie 45 punktów, a nasz młody center w 28 minut zanotował 10 punktów, 4 zbiórki, blok, 3 faule i 2 straty. Dariusz Wyka (’91) rozegrał 12 minut, notując 2 punkty, 3 zbiórki, 2 bloki, przechwyt i 2 faule. 16-letni Rafał Walski w 2 minuty spudłował tylko jeden rzut z gry.