Podsumowanie siódmej kolejki WRONBA

W 7.kolejce byliśmy świadkami spotkania w 3.lidze, w którym drużyna McDonald’s, podejmowała debiutujących w lidze WRONBA, koszykarzy Wings Media. Mecz przebiegł pod dyktando doświadczonych koszykarzy McDonald’s, którzy pokonali debiutantów 47:30.

SuperWRONBA

McDonald’s BGD – TST Kogeneracja SA 53:42 (31:20)

McDonald’s BGD: Prostak 22(3), Czekała 13, Pawlak 6, Urbańczyk 5, Kowalski 3, Kucharski 2, Chrzan 2, Poliwoda 0, Wilas 0
TST Kogeneracja SA: Remian 13, Gołąb 10, Widawski 6, Kasiński 6, Staniucha 4, Biernatowski 3(1), Widawski 0

R. Eldo & Rado – Warriors 71:65 (27:31)

R. Eldo & Rado: Kolisko 23(3), Kinal 15, Otręba 10, Bartkowiak 10, Białorucki 9(3), Gawlik 2, Rogoziński 2
Warriors: Trela 19, Działowski 9, Wnukiewicz 9(1), Mleczko 8, Danielewicz 7(1), Kurek 7, Gozdek 2, Rumczyk 2, Nikitiuk 2

Do sensacji doszło w meczu na szczycie, w którym McDonald’s BGD, podejmował TST Kogeneracje SA. Przed tym spotkaniem, faworytem byli aktualni mistrzowie SuperWRONBA. Słabsi na papierze koszykarze McDonald’s BGD, rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Twarda gra w obronie i mądrze konstruowane akcje, pozwoliły im wygrać pierwszą kwartę, aż 16:2. Zaskoczeni takim obrotem spraw mistrzowie, przebudzili się w drugiej odsłonie. Udane zagrania Adama Gołąba i Mirosława Remiana, pozwoliły zmniejszyć przewagę. Po zmianie stron w dalszym ciągu lepiej prezentowali się zawodnicy TST Kogeneracji SA, którzy dogonili swoich przeciwników na pięć oczek. Ostatnia kwarta była popisem strzeleckim Pawła Prostaka, który w całym spotkaniu zdobył aż 22 punkty. Dzięki jego celnym rzutom za 3 punkty (3/5), drużyna McDonald’s BGD utrzymała przewagę nad rywalem i wygrała 53:42.  W drużynie obecnych mistrzów, widać było brak lidera Roberta Chałupy, który nie pojawił się na tym spotkaniu. Była to pierwsza porażka TST Kogeneracji SA, w obecnym sezonie.

W drugim spotkaniu R. Eldo & Rado, podejmowało wicemistrzów 1.ligi, Warriors. Przed tym pojedynkiem, zespoły znajdowały się na samym dole tabeli. Od pierwszych minut mecz był niezwykle wyrównany. Obie drużyny postawiły na atak, dzięki czemu oglądaliśmy wiele efektownych zagrań. Po dwóch kwartach, minimalnie lepsi byli koszykarze Warriors, którzy prowadzili 31:27. Po zmianie stron wiatr w żagle, złapali zawodnicy R. Eldo & Rado, którzy dzięki celnym rzutom za 3 punkty Piotra Kolisko (3/6 w całym spotkaniu) oraz Piotra Białoruckiego (3/7 w całym spotkaniu), zmniejszyli przewagę do jednego punktu. Ostatnia kwarta, była bliźniaczo podobna do tego, co oglądaliśmy przez całe spotkanie. Punkty zdobywali raz jedni, raz drudzy. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali doświadczeni gracze R. Eldo & Rado, którzy wygrali całe spotkanie 71:65. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra Bartosza Treli, który mecz zakończył z 19 punktami i 7 zbiórkami. Drużynę R. Eldo & Rado, do zwycięstwa poprowadził Piotr Kolisko, który zdobył 23 oczka.  Po wygranej nad Hesem, podopieczni Dawida Ogorzałka, kolejny raz zeszli z parkietu jako zwycięzcy. Czy jest to początek dobrej passy, którą dwa tygodnie temu zapowiedział kapitan?

1.liga

Ekopolin – Baczo K Oleśnica 55:40 (27:23)

Ekopolin: Jakóbczyk 14(2), Trojanowski 10, Siworski 10, Wabnik 9(2), Sławacki 8, Czernek 4, Rzeźnicki 0, Barancewicz 0
Baczo K Oleśnica: Garliński 9(1), Jaworski 8, Woźny 8(1), Osuch 5(1), Zwierz 5(1), Stępień 3, Turczyn 2, Dopierała 0

Brothers Team – B.C Trzebnica 61:42 (26:25)

Brothers Team: Maćkowiak 15, Rząśnicki 12, Nowakowski 12, Miara 10, Czekaj 9(1), Wycech 2, Furyk 1, Pakuła 0
B.C Trzebnica: Tereniuk 14, Podrygajło 10, Walczak 7(1), Zych 3, Antkowiak 2, Krupa 2, Konopacki 2, Omiecina 2, Podrygajło 0, Wilczek 0

W 1.lidze byliśmy świadkami pojedynku, w którym Ekopolin podejmował Baczo K Oleśnicę. Przed tym meczem, obie drużyny zajmowały miejsca w środku tabeli. Każda z nich potrzebowała zwycięstwa aby realnie myśleć o awansie do SuperWRONBA. Spotkanie lepiej rozpoczęli koszykarze z Oleśnicy, którzy kontrolowali grę, w początkowej fazie meczu. Dobra postawa w obronie, przyczyniła się do wygrania pierwszej kwarty 18:10. Po krótkiej przerwie, zawodnicy Ekopolinu zmienili swoją grę o 360 stopni. Zabójcze kontrataki wyprowadzał Marcin Jakóbczyk, który w całym spotkaniu zdobył 14 punktów. Twarda gra w obronie, wymusiła na drużynie przeciwnej łatwe straty, po których Ekopolin stopniowo zmniejszał dystans do rywali. W tej odsłonie Oleśniczanie zdobyli zaledwie 5 punktów, przy 17 ich przeciwników. Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku w dalszym ciągu dominowali koszykarze Ekopolinu, którzy z minuty na minutę, czuli się na parkiecie coraz lepiej.  Po kolejnych udanych akcjach Bartosza Trojanowskiego (10 punktów w spotkaniu) oraz Grzegorza Siworskiego (10 oczek w meczu), zwycięzca tego pojedynku stał się jasny. Ekopolin wygrał 55:40.

2.liga

Los Pupilos – Centrum-Naczep.com 54:53 (28:22)

Los Pupilos: Byra 19(1), Woźniak 15, Młyńczak 11, Wrona 7, Struś 2, Sławiński 0
Centrum-Naczep.com: Żak 16, Malinowski 12, Bobko 11(1), Hasik 11(1), Żeleszkiewicz 3, Fedeczko 0, Głogowski 0

Powerman Sport – Tel Raf 50:44 (24:20)

Powerman Sport: Jahn 13(2), Milejski 11, Mroczkowski 11, Ekiert 8, Dobies 3(1), Wątroba 2, Szmelter 2, Ciszewski 0
Tel Raf: Piechota 22, Pyziak 7, Sarnicki 5(1), Słapa 4, Chałupa 3, Zdrojewski 2, Poznański 1, Kowalski 0

profilsport.pl – zebrano.com.pl 57:47 (40:26)

profilsport.pl: Baranowski 25(1), Korczyński 17(3), Gęsicki 10(2), Froch 4, Chmiel 1
zebrano.com.pl: Zając 14, Haniecki 14(4), Liana 10, Deleżyński 4, Bąk 2, Paździor 2, Dzundza 1, Bieć 0

Golden Play Club – Militaria.pl Shooting&Outdoor 60:42 (20:11)

Golden Play Club: Kozikowski 21(4), Sawicki 14, Chudzyński 9(1), Karczewski 6, Twardowski Paweł 5, Twardowski Tomasz 3(1), Kas 2, Mróz 0, Jakubiak 0
Militaria.pl Shooting&Outdoor: Maciejczak 20(4), Szymanowski 5, Langowski Tomasz 5, Magott 4, Żelaszkiewicz 3, Tworzydło 3, Langowski Bartosz 2, Hryciuk 0, Wasiuta 0

Zielony Robal – Szwedzkie Pompy 42:26 (28:8)

Zielony Robal: Wójcik 13(1), Przybyło 9, Walas 6, Józefczyk 5, Magyar 4(1), Jóźwik 2, Pacuła 2, Krajna 1, Stadnicki 0
Szwedzkie Pompy: Bartosiak 9, Sułek 7, Samborski 5, Bielawski 4, Siedlecki 1, Wnukiewicz 0, Kowalski 0

MuchoBronx – Cosmodisc 62:34 (34:11)

MuchoBronx: Baj 18(2), Moras 9, Suska 8, Uziałko 8, Bochenek 7, Szydłowski 6, Kazuła 6, Broniek 0, Repeć 0
Cosmodisc: Omański 12, Zychla 5, Danecki 3(1), Dąbrowski 3(1), Dobrowolski 3(1), Pułaczewski 2, Domagała 2, Preisner 2, Struzik 2, Wilkosz 0

W 2.lidze zmierzyły się ze sobą zespoły, które zajmowały odpowiednio piąte i siódme miejsce, w tabeli grupy E. Mowa o wicemistrzu 3.ligi, Zielonym Robalu oraz Szwedzkich Pompach. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej kwarcie, którą zawodnicy Zielonego Robala wygrali, aż 21:3.  W tej części meczu bardzo dobrze spisywał się Wojciech Wójcik, który w całym spotkaniu trafił sześć z ośmiu rzutów. To głównie dzięki jego dobrej dyspozycji, Zielony Robal kontrolował sytuację na boisku. W trzeciej kwarcie do odrabiania strat swoją drużynę próbował poderwać Krystian Bartosiak (9 punktów w spotkaniu). Niestety tego dnia koszykarze Szwedzkich Pomp, byli bardzo nieskuteczni. Spudłowali wszystkie dziesięć rzutów z dystansu i zasłużenie przegrali 42:26. Po tym spotkaniu kapitan zespołu Szwedzkich Pomp, Paweł Banaś, ma ciężki orzech do zgryzienia. Czy uda mu się podnieść morale zespołu po czwartej ligowej porażce?

Czy w obecnych rozgrywkach, ktoś jest w stanie pokonać MuchoBronx? Przed 7.kolejką, ta sztuka nie udała się trójce drużyn. Ich los podzielił Cosmodisc, który nie poradził sobie z liderem grupy E. Zawodnicy Muchobronxu, okazali się lepsi w pierwszych trzech kwartach, po których prowadzili różnicą 28 punktów. Niesamowite spotkanie rozgrywał Adam Baj, który zdobył 18 punktów, przechwycił 3 piłki oraz zanotował 3 asysty. Zawodnicy Cosmodiscu, mieli duże problemy ze skutecznością rzutów za 2 punkty (10/33) oraz popełnili wiele strat (15). Ich przeciwnicy prezentowali zupełnie inny poziom gry. Świadczy o tym 65% skuteczność rzutów 2 punktowych oraz zespołowa gra, która przełożyła się na 17 asyst. Dzięki tej wygranej, Muchobronx umocnił się na pozycji lidera. W takiej formie podopieczni Michała Repecia, powinni spokojnie awansować do 1.ligi. Czy uda im się ta sztuka w tym sezonie?

3.liga

Łosie – Szynszyl Squad 57:55 (26:24)

Łosie: Rożek 18, Rakowski 16, Szpiczakowski 13, Piejko 6, Ladra 2, Bożeńko 2, Lesik 0
Szynszyl Squad: Ruchel 18, Urbaniak 12, Gdowski 11, Nowaczyk 6(2), Ciurej 4, Karolczak 2, Maciążek 2, Graczyk 0

KFC – 4Fun 55:38 (27:13)

KFC: Kukuła 11, Bednarski 10, Jędrychowski 7, Strumiński 6, Aftowicz 5(1), Kowalczyk 5(1), Lewandowski 5, Kołodziej 4, Lewacki 2, Krawczyk 0
4Fun: Czekajło 14, Pastuszek 8, Kleszcz 6, Januszkiewicz 4, Nicpoń 4, Litwiński 2, Dąbrowski 0, Bazylak 0, Jasek 0

Lombardi.pl – Drużyna A 54:48 (30:20)

Lombardi.pl: Mikołajczak 20, Jaworowski 10, Posioł 8, Woch 6, Szczerek 5(1), Furman 3(1), Kotkiewicz 2, Pawlak 0
Drużyna A: Kazimierowicz 19(2), Posadowski 10, Nagalewski 8, Manglus 6, Prostak 5

McDonald’s – Wings Media 47:30 (32:10)

McDonald’s: Kamiński 12(3), Cywiński 9(1), Rządkowski 8(1), Dajewski 6, Czyżewski 5(1), Bulatović 3(1), Podleśny 2, Kielar 2, Żygadło 0
Wings Media: Kociałkowski 9(1), Otwinowski 5, Szymański 5(1), Bednarz 4, Mazur 3, Skrzydelski 2, Józefowicz 2, Siedlecki 0

Młode Wilki – STB Stars 52:39 (25:21)

Młode Wilki: Pieńkowski 14, Gawroniak 14, Kaszubski 9, Boba 4, Juszczyk 4, Bulski 2, Kucharski 2, Więcek 2, Lubszczyk 1
STB Stars: Nowak 13, Bączek 11(1), Galaś 8(1), Serafinowicz 5(1), Mańkiewicz 2, Zimoch 0

Łobuzersi – Birsy 55:40 (26:18)

Łobuzersi: Nowak 18(3), Rusek Maciej 10, Kelm 10, Feiga 5, Maścianica 4, Wiercioch 4, Rusek Michał 2, Korpanty 2, Stelmasiewicz 0
Birsy: Wierzbicki 13, Korus Michał 9, Cybiński 8(1), Korus Jakub 5, Podralski Tomasz 4, Podralski Jakub 1

Trzy Sześć – Poracha 59:46 (31:18)

Trzy Sześć: Wojciechowski 19(2), Woźniak 13(1), Mroczek 8(1), Szurek Teodor 6, Zynwala 5(1), Kalinowski 4, Szurek Kornel 4, Staszyński 0
Poracha: Wiśniowski 19, Paszko 11(1), Prokopowicz 10, Jeżewski 4, Węgier 2, Pilszak 0

Zadymki Trzebnica – Szerszenie 71:21 (34:5)

Zadymki Trzebnica: Krzysztofik 15, Widurski Arkadiusz 15(1), Jaremkiewicz 11(2), Widurski Tomasz 9, Wiaderny 8, Fedyk 6, Jakusek 6, Szczepański 1
Szerszenie: Dworakowski 6, Szymerowski 6, Sum 4, Piekarczuk 2, Marciniak 2, Smułuch 1, Wciórka 0, Kobecki 0

MWSLiT – GOKiS Kąty Wrocławskie 112:34 (59:12)

MWSLiT: Siczyński 28(1), Wawrzyńczuk 24, Zabłocki 20, Oborzyński 19(1), Głowik 10, Rabiega 9, Gliniak 2
GOKiS Kąty Wrocławskie: Dziuba 15(1), Glinka 4, Skarbowski 4(1), Piotrowicz 4, Kocik 2, Błocki 2, Pawlik 2, Kruczkowski 1, Cygan 0, Chwastyk 0, Homeniuk 0, Woźniacki 0

Nietota – KursyBHP Asekor 48:31 (31:15)

Nietota: Nowacki 9(1), Kotarski 8, Tabinowski 7(1), Pepliński 5(1), Nowak 4, Stanek 4, Bodak 4, Klimaszewski 3, Wiśniewski 2, Popiel 2
KursyBHP Asekor: Heider 12(2), Tabiś 6, Maciejewski 4, Wiercik 3, Nakielski 2, Odyas 2, Potocki 2, Katyński 0

LZS Blues Jelcz Laskowice – GOKiS Kąty Wrocławskie 72:13 (38:7)

LZS Blues Jelcz Laskowice: Żygadło 13, Pęk 13, Kowalczyk Wiktor (2) 12, Klimkowski 10, Kowalczyk Przemysław (2) 8, Jasiński 6, Kamiński 6, Domański 2, Rabczenko 2
GOKiS Kąty Wrocławskie: Kocik 5(1), Pawlik 4, Kruczkowski 2, Glinka 2, Błocki 0, Homeniuk 0, Chwastyk 0, Woźniacki 0, Błażków 0, Cygan 0, Piotrowicz 0, Dziuba 0

Rebels – Gmina Borów 50:34 (25:24)

Rebels: Milewicz 16(1), Kozioł 15(1), Szczap 7, Pudełek 5, Haber 5, Sikora 2, Szymański 0
Gmina Borów: Wańczyk 16(2), Jakubowski 4, Chuchnowski 4, Spiak 4(1), Smyk 2, Przyszlak 2, Bukowski 2, Przyszlak 0, Żurek 0, Hubicki 0

W 3.lidze beniaminek GOKIS Kąty Wrocławskie, rozegrał dwa spotkania 34.sezonie. Ich przeciwnikiem była doświadczona drużyna z Jelcza Laskowice oraz zespół MWSLiT. Mecz z Jelczem Laskowice był niezwykle jednostronnym widowiskiem. Od początku do końca, sytuację na boisku kontrolowali zawodnicy reprezentujący barwy LZS Blues Jelcz Laskowice. Seryjnie punkty zdobywali, Andrzej Żygadło (13 oczek) oraz Michał Pęk, który mecz zakończył z taką samą liczbą koszy jak kolega. Debiutanci popełnili, aż 27 strat. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy z Kątów Wrocławskich, oddali zaledwie 25 rzutów w całym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 72:13. W drugim spotkaniu debiutanci stracili, aż 112 punktów. Zawodnicy MWSLiT, nie dali najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi. W całym spotkaniu zdobyli 50 zbiórek, 27 przechwytów oraz 28 asyst. Bardzo dobrze spisał się Bronisław Wawrzyńczuk (24 punkty) oraz Mateusz Siczyński (28 oczek). To głównie dzięki ich postawie, trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 33:1. Czy GOKIS Kąty Wrocławskie podzieli los innych debiutantów, którzy przegrywają swoje mecze duża różnicą punktową? Przekonamy się w najbliższych kolejkach.

W innym spotkaniu Młode Wilki, podejmowały drużynę STB Stars. Przed tym meczem koszykarze STB Stars, znajdowali się na samym dole tabeli. Niestety ich sytacja nie uległa poprawie, po rywalizacji z „Wilkami”. Spotkanie przebiegało pod dyktando zespołu, którego kapitanem jest Michał Boba. Koszykarze Młodych Wilków imponowali dobrą grą na tablicach (36 zbiórek) oraz skutecznością rzutów z gry (46%). Wśród zawodników STB Stars, jasną postacią był Łukasz Nowak, który mecz zakończył z 13 punktami, 7 zbiórkami oraz 2 przechwytami. Jego dobra gra nie przełożyła się na wynik spotkania, które zakończyło się porażką STB Stars 39:52. Po tym meczu szanse na awans drużyny Tomasza Serafinowicza przepadły. Czy kapitanowi uda się odbudować zespół w nadchodzącym sezonie?

Zawodnicy grający w drużynie Rebels, odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Po porażce z MWSLiT, wygrali z Gyldne Slagtere oraz w tej kolejce z Gminą Borów. O wyniku spotkania zadecydowała trzecia kwarta, którą Rebelsi wygrali 13:0. W tej części meczu, udanymi akcjami w obronie popisywał się Paweł Kozioł, który miał 3 zbiórki, 3 przechwyty oraz 1 blok. Zawodnicy z Gminy Borów w czwartej kwarcie zdołali zdobyć 10 punktów, głównie dzięki postawie Adama Wańczyka, który zakończył spotkanie z 16 punktami na koncie. Niestety to nie wystarczyło do pokonania dobrze dysponowanych Rebelsów, którzy wygrali 50:34. Dzięki tej wygranej podopieczni Macieja Milewicza, mogą spokojnie myśleć o fazie playoff. Czy w tym sezonie uda im się wywalczyć awans do 2.ligi?

Zapraszamy także do odwiedzania oficjalnej strony ligi WRONBA.