Podsumowanie XI kolejki TBL

Zapraszamy na jedenaste już podsumowanie kolejki, w którym wiele do powiedzenia mieli tym razem gracze obwodowi. Była to również kolejki, w której świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci.

Mecz XI kolejki – potyczka na szczycie tabeli PLK w Sopocie, pomiędzy Treflem i Turowem. Obie ekipy przystępowały do tego spotkania z innymi celami. Turów chciał przedłużyć pasmo wygranych do 11. z rzędu, natomiast Trefl chciał zatrzeć złe wrażenie z konfrontacji ze Śląskiem. Niby wszyscy w sztabie Turowa wiedzieli, iż kluczem będzie powstrzymanie ataków polskiej kolonii miejscowych, a tak naprawdę najlepsza defensywa ligi nie zrobiła nic by skutecznie przeszkodzić Łukaszowi Koszarkowi, Adamowi Waczyńskiemu i Łukaszowi Wiśniewskmu w ofensywie.

Ten ostatni okazał się mężem opatrznościowym gospodarzy najpierw doprowadzając do dogrywki – rzutem na taśmę za trzy punkty – a następnie rozpoczął zryw swojej ekipy aplikując rywalom dwie kolejne trójki na starcie dogrywki. Polskie trio zdobyło łącznie 61 oczek.

Wydarzenie 11. dnia rozgrywek: druga z rzędu wygrana Wojciecha Kamińskiego czyli w efekcie 100% skuteczność ex szkoleniowca Polonii na starcie swojej przygody z Polpharmą. „Kamyk” już dwukrotnie przebił swojego poprzednika Zorana Sretenovića, który wygrał tylko raz w 8 spotkaniach.

Drużyna koleki nr 11: Zastal Zielona Góra; nie przegrali do tej pory na wyjeździe! Bohaterem spotkania w Słupsku okazał się Jakub Dłoniak, rozbijający obronę rywali w końcowych minutach 4 kwarty.

Wpadka na tym etapie rozgrywek: piąta z rzędu, wysoka porażka PBG Basketu Poznań. Ekipa Miliji Bogicevića dostała kolejną lekcję, tym razem od Kotwicy Kołobrzeg. Gracze w Wielkopolski przegrywają od 5 kolejek tracąc średnio do rywala 25 oczek! Ich seria zaczęła się przegraną z Anwilem i szła kolejno z Treflem, Czarnymi, Polpharmą oraz Kotwicą. Następny przystanek to Śląsk.

MVP 11.dnia: LaMarshall Corbett (Siarka). Ten zawodnik regularnie ostatnio trafiał do naszej topowej piątki kolejki, a tym razem popisał się tylko jednym pudłem z gry – 9/10 z gry – przy 24 oczkach. Do dorobku meczowego dołożył 4zb,3as i 1blk. 24pkt miał również on w poprzedniej kolejce przeciwko AZS-owi Politechnice.

Najwszechstronniejszy: Łukasz Koszarek (2x wybrany), tym razem zapisał na swoim koncie 21pkt/9zb/4as.

Najlepsi rezerwowi: David Weaver (22pkt/10zb przy przegranej dla Czarnych) oraz Oded Brandwein (18pkt w wygranej dla Kotwicy). Spory udział w wygranej swojego teamu miał też Seid Hajrić (18pkt i 6zb w barwach Anwilu).

Ciekawostki statystyczne:

17 – liczba zbiórek Darrella Harrisa.

8 pkt w 2 minuty Jakuba Dłoniaka, które przypieczętowały kolejną wyjazdową wygraną Zastalu, w Słupsku.

12 asyst – Josha Millera z Siarki.

14 oczek Łukasza Majewskiego już pierwszej kwarcie pojedynku Anwilu z AZS-em.

29 oczek w dogrywce meczu Turowa z Treflem. W 5 minut obie ekipy rzuciły więcej niż na przestrzeni pierwszej kwarty (26).

45:34 statystyka zbiórek na korzyść Trefla w konfrontacji z najlepszą dotychczas ekipą ze Zgorzelca.

Piątka na topie: Łukasz Wiśniewski (19pkt, 5/8 z gry, 5zb i 3as), Tony Weeden (16pkt i 7 oczek w końcowej kwarcie spotkania), LaMarshall Corbett (3x wybrany), Corlsey Edwards (17pkt i 7zb, 4x wybrany), Darrell Harris (13pkt i 17zb).

Polska piątka: Łukasz Koszarek (6x wybrany), Łukasz Wiśniewski (2x wybrany), Adam Waczyński (2x wybrany), Jakub Dłoniak i Łukasz Majewski (2x wybrany).

Niewypały: trójka z Poznania – Jacek Sulowski, Damian Kulig i Niksa Nikolić (każdy 0/5 z gry). Jermaine Mallett (1/6 z gry wśród ŁKS-u), John Allen (0/5 dla Anwilu), Igor Milicić (1/7 z gry dla Koszalina), Stanley Burrell (1/8 z gry wśród Czarnych), Grzegorz Arabas (1/6 z gry wśród Polpharmy), Piotr Dąbrowski (0/3 z gry dla Polpharmy). Marcin Flieger (1/8 z gry dla Zastalu) oraz Slavisa Bogavac (0/3 z gry wśród WKS Śląska).

Zdjęcie kolejki: Artur Mielczarek zasnął przy zbiórce?!

W następnej kolejce zagrają:

Siarka – Anwil
Zastal – Polpharma
WKS Śląsk – Kotwica
Turów – Czarni
AZS Koszalin – Trefl
AZS Politechnika – ŁKS

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. paweł napisał(a):

    Drużyna XI kolejki – Zastalowcy nie przegrali na wyjeździe z żadnym AZS-em bo w tym sezonie nie przegrali w „obcej” hali w ogóle. Nawet Turów tym się nie może poszczycić.

    • woy9 napisał(a):

      dzięki za korektę ale dodam, że sam się na tym złapałem i chciałem poprawić. czekałem tylko na powrót do kompa i poprawienie tego;-) pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponitka show

Dzięki uprzejmości kanału Polish Hoops na YT możemy oglądać genialny wsad Mateusza Ponitki gdzie indziej niż tylko na stronach TVP....

Zamknij