Polska młodzież w jedenastej kolejce TBL.

Po ostatnich popisach Mateusza Ponitki i Przemysława Karnowskiego, jedenasta seria gier nie przyniosła spektakularnych indywidualnych osiągnięć naszych młodych koszykarzy. Spowodowane to było głównie pauzą Politechniki w tej kolejce.

Trefl Sopot – PGE Turów Zgorzelec 86:83

Niestety w tak dobrym spotkaniu nawet przez sekundę nie mogliśmy podziwiać żadnego z graczy urodzonych w 1991 roku lub młodszych. Cały mecz na ławce rezerwowych Trefla przesiedzieli: Wojciech Fraś (’91), Daniel Szymkiewicz (’94) i Kacper Stalicki (’92).

Polpharma Starogard Gdański – Śląsk Wrocław 73:71

Szymon Radomski (’95) pojawił się na ławce rezerwowych Polpharmy, ale dostał szansy na rozegranie swoich pierwszych minut w obecnym sezonie.

Piotr Niedźwiedzki (’93) kolejny już raz pełnił rolę drugiego Polaka w pierwszej piątce Śląska obok Roberta Skibniewskiego. Tym razem 18-letni skrzydłowy rodem z Wałbrzycha nie spisał się najlepiej. W 13 minut zdobył 2 punkty (1-3 z gry), zebrał 4 piłki, zaliczył blok i asystę oraz 2 razy faulował.

Drugim wrocławianinem, który wystąpił przeciwko Polpharmie był Kacper Sęk (’91). Młody skrzydłowy rozegrał 10 minut, ale niestety kolejny raz udowodnił, że progi TBL to jeszcze za wysoka półka dla niego. Zanotował 2 zbiórki, 2 asysty, 3 faule i spudłował swoje dwa rzuty z gry. Kiedy przebywał na parkiecie, widoczna była jego nieumiejętność ustawiania się w obronie. W tym czasie podkoszowi Polpharmy zbyt łatwo zdobywali punkty z pomalowanego. Jakub Koelner (’93) i Jarosław Zyskowski (’92) nie wyszli na parkiet.

ŁKS Łódź – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 70:94

Swój udział w wysokiej porażce ŁKS-u miało udział dwóch urodzonych w 1992 roku wychowanków łódzkiego klubu. Bartłomiej Bartoszewicz zagrał 2 minuty, stracił jedną piłkę i spudłował dwa rzuty za dwa. Marcin Kuczmera w 3 minuty raz asystował i nie trafił jednego rzutu. Dominik Binkowski (’92) nie zagrał nawet sekundy.

Przemysław Karnowski (’93) w 24 minuty zanotował 8 punktów, 6 zbiórek i przechwyt. Trafił 3 z 7 rzutów z gry i dwa razy faulował. Dariusz Wyka (’92) przebywał na parkiecie przez 10 minut, w tym czasie zdobył 6 punktów oraz zaliczył 2 zbiórki i stratę.

Dzięki tak pokaźniej wygranej szansę debiutu otrzymał skrzydłowy Damian Aniszewski (’94). W ciągu dwóch minut, jakie spędził na parkiecie, zdążył zdobyć dwa pierwsze punkty. Pierwszy raz w tym sezonie w koszulce Siarki zobaczyliśmy także Piotra Pyszniaka (’92, 6 min, 0 pkt, 0-1 FG, 1 str.), a druga szansę otrzymał najmłodszy w tym towarzystwie Rafał Walski (’95).

Anwil Włocławek – AZS Koszalin 99:70

Anwil wygrał wysoko co otworzyło szansę dla młodych zawodników włocławskiego klubu na otrzymanie kilku minut gry. Michał Pietrzak (’93, 5 min, 2 pkt, 1-1 z gry), Michał Sokołowski (’92, 3 min, 2 pkt, 1-2 z gry, zbiórka,blok, strata) i Kamil Maciejewski (’91, 3 min, faul) odegrali jednak marginalną rolę.

Energa Czarni Słupsk – Zastal Zielona Góra 67:72

Wojciech Osiński (’92) i Szymon Długosz (’92) kolejny raz całe spotkanie przesiedzieli na ławce.

Ich los podzielił Filip Matczak (’93) z Zastalu.

Kotwica Kołobrzeg – PBG Basket Poznań 82-51

Tomasz Mrożek mógł sobie pozwolić na wpuszczenie wszystkich trzech swoich młodych koszykarzy. Michał Kwiatkowski (’92) zagrał 11 minut i w tym czasie pokazał się z bardzo dobrej strony na tle słabych poznaniaków. Zanotował 6 punktów (2-3 FG), 4 przechwyty, 2 asysty i 2 zbiórki.

Patryk Bajtus (’91) w pięć minut spudłował jeden rzut, zebrał dwie piłki i popełnił dwa faule. Natomiast Wojciech Złoty (’91) przez 4 minuty zapisał się protokole dwoma faulami oraz stratą i przechwytem.

W zespole Basketu, Jakub Parzeński (’91) w 17 minut zaliczył 6 punktów (3-5 za dwa), 2 zbiórki i 3 faule. Szymon Milczyński (’93) i Fryderyk Szydłowski (’93) tym razem nie zagrali ani minuty.