Zmiany w Polpharmie. Sretenović ‚out’, Okafor ‚in’

Miarka się przebrała. Po porażce z Kotwicą Kołobrzeg Roman Olszewski podjął decyzję o zwolnieniu ze stanowiska pierwszego trenera – byłego króla asyst PLK – Zorana Sretenovića. Serbski szkoleniowiec ze swoim autorskim składem rozegrał w obecnym sezonie 9 spotkań z których wygrał tylko 1..

Sretenović przejął Kociewskie Diabły w listopadzie ubiegłego roku, po bardzo podobnej i fatalnej serii z czasów Pawła Turkiewicza. Wówczas zespół wraz z nowym trenerem zasilili Uros Mirković i Robert Skibniewski, a ze spotkania na spotkanie forma i zgranie drużyny rosły, co w lutym zaowocowało zdobyciem Pucharu Polski (najcenniejszego trofeum w dziejach klubu).

Ostatecznie rewelacja środkowej części poprzedniego sezonu w TBL zakończyła rozgrywki na piątym miejscu, a w play off musiała uznać wyższość późniejszego zdobywcy brązowego medalu MP tj. Czarnych Słupsk.

W przerwie letniej zespół opuścili w/w Skibniewski, Kamil Chanas, Deonta Vaughn, Tomasz  Cielebąk, Uros Mirković oraz Kirk Archibeque. Jak dziś widać po wynikach klubu te ubytki były zbyt znaczące by znów walczyć o czołową ósemkę. Transfery powrotne Piotra Dąbrowskiego i Tony’ego Weedena oraz angaże Grzegorza Arabasa, Jeremy’ego Simmonsa, Tomasza Śniega czy Daniela Walla okazały się niezbyt trafionymi, a zespołowi ciągle brakuje solidnego rozgrywającego i klasycznego centra.

O tego drugiego udało się już zadbać sternikom klubu i lada dzień spodziewany jest przylot doskonale znanego kibicom PLK – Patricka Okafora. Nigeryjczyk mioniony sezon spędził we Francji grając dla drugoligowego Rouen, a ostatnim klubem w Polsce dla niego był PBG Basket Poznań (średnie 9.8 pkt i 5.8 zb).

Okafor trafi już pod skrzydła nowego trenera, równie doskonale znanego kibicom, Wojciecha Kamińskiego. Szkolniowiec ten jest w 99% kojarzony z Warszawą i ekipą Polonii, z którą zdobywał min. brązowy medal MP. Kamiński znany jest z dobrej pracy z młodzieżą min. stawiania na nią, stąd wniosek, iż jest szansa na lepsze dni dla Tomasza Śniega. Przed szkolniowcem naprawdę trudne zadanie i być może kolejna przebudowa składu. Powodzenia!!

Pin It

1 komentarz

  1. Może jakaś ostrowska firma rzuci kasą i Zoran wróci do Ostrowa? Ale bym sie cieszył 😀 Bo Czaja to raczej daleko Ostrowa nie zaprowadzi :/
    Ale się rozmarzyłem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *