Zwycięski Szewczyk, mimo słabszego występu

Drużyna Umany Wenecja odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. W meczu 5. kolejki Lega Basket zespół Szymona Szewczyka pokonał na wyjeździe Scavolini Siviglia Pesaro 71:58. Polak ze swojej postawy nie może być jednak zadowolony. Ekipa z Wenecji szalę zwycięstwa przechyliła na swoją korzyść dopiero w ostatniej odsłonie tego pojedynku.

Wcześniej natomiast obraz gry zmieniał się jak w kalejdoskopie. W decydujących momentach jednak goście przycisnęli rywala w defensywie, pozwalając mu zdobyć w czwartej kwarcie jedynie 9 punktów.

Udział Szymona Szewczyka w tym zwycięstwie był jednak znikomy. Reprezentant Polski na parkiecie spędził jedynie 14 minut, co podyktowane było problemami z faulami. Szewczyk uzbierał w tym czasie 4 punkty. Trafił jednak tylko jeden rzut z gry. Ponadto dopisał do swojego dorobku 4 zbiórki.

Beniaminek Lega Basket, Umana Wenecja z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajmuje aktualnie 8. miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym starciu drużyna Szewczyka zmierzy się przed własną publicznością z ekipą Banca Tercas Teramo.

Info za: SportoweFakty.pl

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany w Polpharmie. Sretenović ‚out’, Okafor ‚in’

Miarka się przebrała. Po porażce z Kotwicą Kołobrzeg Roman Olszewski podjął decyzję o zwolnieniu ze stanowiska pierwszego trenera - byłego...

Zamknij