Podsumowanie VIII kolejki TBL

Mecz VIII kolejki: Zastal Zielona Góra – ŁKS Łódź (103:104) ze zwycięskim trafieniem Bartłomieja Szczepaniaka, który przerwał swoją złą serię 2 punktów w ostatnich 3 spotkaniach. Warto przy tym spotkaniu wspomnieć o niesamowitych wyczynach Ganiego Lawala. Center z Winnego Grodu w siedem minut zanotował podwójne zdobycze punktów i zbiórek zwane potocznie double-double. Ponadto w całej kolejce zaimponował najwyższym evalem na poziomie 45! 27pkt i 18 zbiórek gracza Phoenix Suns robi duże wrażenie.

Wydarzenie VIII dnia: kolejna odsłona koszykarskiej wojny na linii Wrocław – Włocławek, tym razem z wielką dominacją Anwilu (84:70).

Relacja ze spotkania z Włocławka

Drużyna VIII dnia: ŁKS Łódź, który po serii 6.porażek nieco podbudował swoje morale wygraną na gorącym terenie w Winnym Grodzie. Duża w tym zasługa wracających do wyższej formy z konfrontacji z Anwilem – B.J.Holmesa (20pkt/6as) oraz w/w Szczepaniaka (6pkt). W ekipie z Łodzi cały czas wysoką formę zachowuje Kirk Archibeque (28pkt/9zb) a skuteczność odnalazł punktowy lider beniaminka Jermaine Mallett (19pkt/7zb/5as/2przech).

Relacja z meczu w Zielonej Górze

Wpadka kolejki: 56 oczek na własnym parkiecie PBG Basketu Poznań i wysoka porażka z Treflem Sopot (56:89). Najwięcej krzywdy miejscowych, tylko w trzy kwarty zrobił Amerykanin John Turek (26pkt/12zb). Indywidualna wpadka to fatalny występ Łotysza Akselisa Vairogsa, który w 9 minut trzy razy przerzucił kosz i dwukrotnie nie zdążył do krycia rywali (Bersihy i Szubargi). Efekt jego gry to rosnąca przewaga Anwilu, którego Śląsk już nie dogonił..

Relacja z meczu w Poznaniu

MVP kolejki: by być sprawiedliwym trzeba by było podzielić tą nagrodą trzech w/w środkowych. Przede wszystkim Lawala (27pkt/18zb) a zaraz obok niego Turka (26pkt/12zb) i Archibeque’a (28pkt/9zb). Dla Lawala to drugi podobny laur w tym trwającym 8 dni sezonie.

Najwszechstronniejszy podczas VIII dnia: Jermaine Mallett (19pkt/7zb/5as/2przech.)

Objawienie statystyczne: Gani Lawal (45 eval), ponadto jego 7-minutowe double double (11pkt/10zb). Na uwagę zasługuje również liczba 5 bloków Aleksandara Mladenovića ze Śląska.

Najlepszy rezerwowy: Aleksandar Mladenović (18pkt/5blk/4zb i skuteczność 8/8 z gry!)

Niewypały 8 dnia: Akselis Vairogs (0/5 z gry), Aleksander Lichodzijewski (1/13 z gry gracza z Poznania), Żarko Comagić (0/4 z gry gracza PBG Basketu), Leszek Karwowski (0/6 z gry podkoszowego Polibudy) i Jessie Sapp (napęd Czarodziei z Wydm tym razem tylko z 3 na 12 z gry)

Foto dnia: Latający i blokujący John Turek

Topowa piątka TBL: B.J. Holmes (20pkt i 6as dla ŁKS-u), Stefhon Hannah (23 oczka i 12 oczek w kwarcie obrońcy AZS-u), Jermaine Mallett (3x wybrany skrzydłowy z Łodzi), Gani Lawal (Zastal) oraz John Turek (Trefl Sopot)

Polska piątka TBL: Przemysław Karnowski (16 oczek tegorocznego debiutanta TBL w szeregach Siarki), Paweł Leończyk (2x wybrany za 13pkt i 7zb oraz 100% skuteczność z gry), Damian Kulig (3xwybrany min. za 21 oczek przeciwko Treflowi), Łukasz Koszarek (4xwybrany; 15pkt i 5as) oraz Dardan Berisha (13pkt i 2xwybrany).

W następnej kolejce spotkają się:

Turów – ŁKS Łódź
Energia Czarni – PBG Basket
Polpharma – Kotwica
Anwil – Zastal
Śląsk – Trefl
AZS Koszalin – AZS Politechnika (w późniejszym terminie)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *