Podsumowanie V kolejki TBL

Mecz kolejki: Czarni Słupsk – Trefl Sopot , w którym zmierzyły się dwa zespoły aspirujące do walki o medale MP. Rewanżu za przegraną potyczkę z minionego sezonu i boju o trzecie miejsce nie było. Ucztę przyjezdnym zepsuł weteran polskich parkietów Krzysztof Roszyk, najpierw zbierając niczyją piłkę w ataku a po sekundzie oddając zwycięski rzut (73:72). Jak na razie Karlis Muiznieks, mimo solidnych wzmocnień w składzie, nie może liczyć na wygraną nad Dainiusem Adomaitisem. Jedno usprawiedliwienie na stronę gości to absencja Filipa Dylewicza wywołana pękniętą łękotką.

Relacja meczu z Słupska

Wydarzenie V dnia rozgrywek: fantastyczna skuteczność koszykarzy Kotwicy w Atlas Arenie, w Łodzi. Podczas wygranego spotkania z ŁKS-em (94:87) gracze Tomasza Mrożka trafili 16 z 28 prób rzutów za trzy punkty. Bohaterem okazał się Łukasz Wichniarz, autor 24 oczek i 6. podobnych rzutów (6/8 zza łuku).

Wpadki kolejki:

Druga porażka w ostatniej sekundzie meczu – ostatnim rzutem – zespołu Trefla Sopot. Po przegranym rzutem na taśmę meczu we Włocławku, koszmar powrócił do ekipy Karlisa Muzinieksa. Tym razem katem trójmiejskiej drużyny okazał się Krzysztof Roszyk, bohater spotkania, który w przeciągu czwartej kwarty zdobył 7 oczek.

oraz

6. minuta. w czwartej kwarcie pojedynku we Włocławku, a podczas niej trzy kolejne piłki tracili gracze Zorana Sretenovića. Wszystkie straty zostały zamienione na punkty przez miejscowych. Mecz relacjonowaliśmy dla Was tuż po zakończeniu wydarzeń we Włocławku, a Polpharma przegrała swój czwarty mecz w sezonie (67:83). Anwil z kolei mógł liczyć w tej potyczce na niezawodnego Corsley’a Edwardsa (26pkt/10zb/3blk).

Relacja meczu z Włocławka

MVP kolejki: ex quo – Gani Lawal (Zastal Zielona Góra) i Corsley Edwards (Anwil Włocławek). Pierwszy zanotował 22pkt/12zb/3blk w wygranym dla Zastalu meczu w Koszalinie (91:83), a drugi zdobył 26pkt/10zb/3blk podczas konfrontacji z Polpharmą. Lawal ponadto nie spudłował żadnego rzutu z gry!

Najwszechstronniejszy: Robert Skibniewski (WKS Śląsk Wrocław; 20pkt/6as/5 zb/2przech)

Objawienie statystyczne: Gani Lawal (Zastal Zielona Góra) i jego 10/10 z gry a o jego meczu przeczytacie poniżej.

Relacja z meczu w Koszalinie

Rezerwowy kolejki: Reginald Holmes i jego 21 oczek dla Kotwicy w starciu z ŁKS-em. Tuż za nim – Piotr Stelmach (15pkt i 4zb dla Zastalu w Koszalinie. Skuteczność z gry 6/9). Warto odnotować 10pkt i 7zb Pawła Leończyka z ławki Czarnych oraz 11pkt i 4zb Jamella Horne’a – rezerwowego Trefla.

Niewypały V dnia: Daniel Wall (Polpharma) i jego 0/6 z gry. Marcin Sroka (Zastal) – podczas 22 minut swojej gry oddał jeden niecelny rzut a w protokole zapisał się faulami i stratami. Vontegoo Cummings (1/4 z gry zawodnika Trefla), Bartłomiej Szczepaniak (0/4 z gry gracza ŁKS-u) oraz Jarosław Mokros (0/4 z gry zawodnika AZS Politechniki).

Zdjęcie dnia: Mateusz Pontika skacze do alley oop’a

Topowa piątka TBL: Corsley Edwards (Anwil), Gani Lawal (Zastal), Łukasz Wichniarz (24pkt i 6/8 za trzy punkty), Jessie Sapp (23pkt, 9as przy 7/8 z gry rozgrywającego Kotwicy), Djordje Micić (18pkt/7as/4zb gracza PBG Basketu)

Z racji dużej ilości dobrych występów graczy wybraliśmy też Drugą Piątkę dnia:
Qa’rran Calhoun (27pkt i 6/10 za trzy dla WKS-u Śląska), LeMarshall Corbett (22pkt i 9/12 z gry zawodnika Siarki), Aleksandar Mladenović (8/8 z gry przy 19pkt i 7zb podkoszowego Śląska), Jermaine Mallett (27pkt i 5zb obrońcy/skrzydłowego ŁKS-u) oraz Kirk Archibeque (23pkt i 12zb centra ŁKS-u).

Polska piątka TBL: Robert Skibniewski (20pkt/6as/5zb / drugi raz wybrany), Krzysztof Roszyk (10pkt/4zb/3przech./ drugi raz wybrany), Łukasz Wichniarz (24pkt/4zb), Grzegorz Arabas (16pkt i 7/11 z gry obrońcy Polpharmy) i Piotr Stelmach (15pkt i 4zb dla Zastalu; drugi raz wybrany).