Kotwica wraca z dalekiej podróży ze zwycięstwem

Siarka mimo wysokiego prowadzenia po pierwszej połowie przegrała na własnym parkiecie z Kotwicą Kołobrzeg. Świetny mecz w drużynie gości rozegrał środkowy Darrell Harris, który zdobył double-double. W drużynie z Tarnobrzegu zabrakło Przemysława Karnowskiego i jego zespół nie miał odpowiedzi na centra Kotwicy pod koszami.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Kotwica Kołobrzeg 81-84 (23-26, 27-11, 15-20, 16-27)

Siarka w pierwszej połowie objęła wysokie prowadzenie głównie za sprawą bardzo dobrej gry swoich graczy z USA. Świetnie grając zwłaszcza w drugiej kwarcie wygranej 27-11. Najlepiej prezentował się rzucający obrońca J.T. Tiller (20 pkt, 5 zb, 3 ast), a ważne punkty dokładali pozostali Amerykanie. Nieco słabiej zaprezentował się rozgrywający drużyny Dariusza Szczubiała Josh Miller (14 pkt, 2 ast), który poprowadził Tarnobrzeżan do zwycięstwa w poprzedniej kolejce.

W trzeciej kwarty bardzo aktywny był obrońca Kotwicy Jessie Sapp (14 pkt, 7 zb, 3 ast), który dał sygnał do odrabiania strat dobywając w tej części 10 punktów. Czwartą kwartę goście rozpoczęli od serii 10-0 i wyszli na 2 punktowe prowadzenie. Poprowadził ich w tym fragmencie 19-letni rozgrywający Michał Kwiatkowski (6 pkt, 3 zb, 3 str), który rzucił w tym czasie 6 punktów. W końcówce rozstrzelał się jeszcze wcześniej nieskuteczny Reginald Holmes (14 pkt, 3/5 za 3), który trafił w ostatniej kwarcie 3 trójki w tym decydującą o wyniku na 4 sekundy przed ostatnim gwizdkiem.

Różnicę zrobił w tym meczu Darrell Harris (23 pkt, 13 zb, 9/14 z gry), na którego nie mieli odpowiedzi gospodarze. W składzie Siarki zabrakło w tym meczu z nieznanych mi jeszcze przyczyn dobrze spisującego się wcześniej 18-letniego środkowego Przemysława Karnowskiego. Nie udało się zastąpić go w pierwszej piątce Wojciechowi Baryczowi (4 pkt, 7 zb, 3 bl, 0/7 za 3), który mimo dobrej walki na tablicach był bardzo nieskuteczny w ataku. W zbiórkach zdecydowanie wygrali zawodnicy Kotwicy 42-33.

W drużynie Tarnobrzegu 63 z 81 punktów drużyny zdobyła czwórka Amerykanów. Zabrakło zdecydowanie punktów Polaków. Mecz generalnie był bardzo wyrównany zdecydowała nieco lepsza skuteczność z gry gości i jedna więcej trafiona trójka. Kotwica trafiała w tym meczu ze skutecznością 49% z gry, a gospodarze 44%. Siarka miała tylko 8 strat w całym meczu, a Barycz z Wyką zablokowali 5 bloków. Mimo tego zabrakło siły w pomalowanym, gdzie sam Nicchaeus Doaks (13 pkt, 9 zb, 3 ast) nie wystarczył na Harrisa i Marko Djuricia (10 pkt, 4 zb).

Siarka Jezioro Tarnobrzeg: Tiller 20, Corbett 16, Miller 14, Doaks 13, Piechowicz 7, Rabka 7, Barycz 4, Wyka 0

Kotwica Kołobrzeg: Harris 23, Sapp 14, Holmes 14, Wichniarz 10, Djurić 10, Brandwein 7, Kwiatkowski 6, Diduszko 0, Złoty 0