Podsumowanie drugiej kolejki TBL

Za nami druga już w przeciągu tygodnia kolejka Tauron Basket Ligi. Wydarzeniem numer jeden był mecz we wrocławskiej Orbicie na którym zjawił się komplet publiczności a który okazał się dla stolicy Dolnego Śląska pierwszym w ekstraklasie od trzech lat. Ponadto warto wspomnieć o pierwszych wygranych Siarki i Kotwicy. Największej porażki i to.przed własną publicznością doznali podopieczni Zorana Sretenovica tracąc 10 punktów..

Mecz kolejki: Śląsk Wrocław – Zastal Zielona Góra 69:70. Przed meczem zawodnicy Śląska zastanawiali się jak to będzie..czy publiczność dopisze czy miasto kupi ‚nowy Śląsk’. Na przestrzeni trzeciej kwarty wszystko było już jasne a gromkie „WKS!WKS!! i cała Polska w cieniu Śląska” niosły zespół debiutującego w PLK Miodraga Rajkovića do boju. Do pełni szczęścia zabrakło celnych rzutów (wolnych i spod kosza) najskuteczniejszego po stronie gospodarzy Aleksandara Mladenovića (20pkt).

Wydarzenie kolejki: Porażka 12-stoma oczkami i stracone 100 punktów na własnym parkiecie ekipy Polpharmy. Josh Miller zrobił widoczną różnicę – 31 pkt. – dało mocne podwaliny pod pierwszą wygraną Siarki w tym sezonie.

Wpadka II kolejki: 16 oczek zawodników ŁKS z polskim paszportem. To tzw. zimny prysznic na głowę opiekuna drużyny przy wyniku 57 oczek po stronie Polaków z Trefla. Polska kolonia sopocian ma być ich atutuem w ciągu całego sezonu.

 MVP drugiego dnia: Josh Miller (Siarka Jezioro) z 31 oczkami.

Najwszechstronniejszy: Jessie Sapp (Kotwica Kołobrzeg) z 7pkt/9as/6zb

Objawienie statystyczne: Eval na poziomie 33 pkt MVP kolejki – Millera oraz 10 asyst Ronalda Moore’a z Turowa.

Rezerwowy kolejki: Akselis Vairogs (Śląsk Wrocław) z 17pkt i 7zb

Udane debiuty w PLK : w/w Vairogs oraz Mladenović (obaj ze Śląska; łącznie 37 pkt i 15 zb)

Zdjęcie dnia: autorstwa Damiana Filipowskiego (jak Wójcik chciałby już wrócić na parkiet;-)

Topowa piątka dnia: Josh Miller (Siarka, 31 oczek), Walter Hodge (Zastal z 22pkt i 7as), Jermaine Mallett (ŁKS,  26pkt i 8zb – po raz drugi), Zbigniew Białek (Czarni, 11pkt/9zb/3as) oraz Aleksandar Mladenović (Śląsk, 20pkt/8zb)

Polska piątka II kolejki: Robert Skibniewski (16pkt i 4as dla Śląska), Łukasz Wiśniewski (17pkt/3as/3przech dla Trefla), Zbigniew Białek (j.w.), Rafał Bigus (11pkt i 9zb dla AZS-u Koszalin – po raz drugi) oraz Damian Kulig (15pkt i 3zb dla PBG Basketu)

W trzeciej kolejce zagrają:

Anwil – Trefl

AZS Koszalin – PBG Basket

Siarka – Kotwica

PGE Turów – Śląsk

Polpharma – AZS Politechnika

Pin It

2 komentarze/y

  1. Najwszechstronniejszy w tej kolejce chyba był jednak Daniel Wall z Polpharmy – 8 pkt, 9 zb, 6 ast, 2 prz. Z Polaków bardzo dobrze zagrał też Piotr Stelmach – 13 pkt, 5 zb, 3 ast – z Zastalu i mógłby znaleźć się w pierwszej piątce zamiast Kuliga (3 zb to trochę mało jak na środkowego)

  2. w przypadku Sappa i Walla zadecydowała wygrana. Nad Stelmachem się zastanawiałem a widziałem go na żywo i ostatecznie postawiłem na Kuliga. może następnym razem postawię na 6stkę Polaków przy podobnych 2 osiągnięciach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *