Polska młodzież w TBL. Druga kolejka

W drugiej kolejce rozgrywek TBL polska młodzież nie odgrywała może pierwszoplanowych ról, ale cieszy, że liczba tych zawodników na parkiecie nie spada.


Przypominam, że w naszym rankingu uwzględniamy tylko zawodników urodzonych w 1991 roku lub młodszych. Dlatego też mimo bardzo dobrego występu, nie umieściliśmy w nim Piotra Pamuły (18 pkt., 5-10 FG), urodzonego w 1990 r.

PBG Basket Poznań – PGE Turów Zgorzelec 68-80

W barwach PBG swoje debiuty zaliczyli urodzeni w 1993 roku Witold Filarowski i Fryderyk Szydłowski, którzy spędzili na parkiecie dokładnie po minutę i osiem sekund. Jednym z graczy, którzy maja odgrywać większą rolę w poznańskim zespole jest Jakub Parzeński. Tym razem, syn byłego reprezentanta Polski zagrał 17 minut, w ciągu których zanotował 6 punktów i zebrał 5 piłek. Dodatkowo zaliczył 2 przechwyty, 3 faule i jedna stratę.

Jacek Winnicki w Turowie nie ma tak młodych graczy w meczowej dwunastce.

Energa Czarni Słupsk – AZS Politechnika Warszawska 81:70

Cały mecz na ławce Czarnych przesiedzieli Szymon Długosz i Wojciech Osiński (obaj 1992).

W barwach najbardziej polskiego zespołu ligi zagrało dwóch zawodników z reprezentacji Jerzego Szambelana. Michał Michalak w ciągu 14 minut zdobył 5 punktów (2-2 FG), 2 asysty, 2 faule i raz faulował.

Mateusz Ponitka zanotował 6 pkt., 2 ast., 1 zb. i 2 fl. w ponad 17 minut.

Śląsk Wrocław – Zastal Zielona Góra 69:70

Z czterech kandydujących do naszego rankingu graczy Śląska, na parkiecie zameldowało się dwóch. Piotr Niedźwiedzki i Jarosław Zyskowski zagrali epizodyczne role (odpowiednio 1:07 i 3:36 na parkiecie), ale zaliczyli swoje debiuty na parkietach ekstraklasy. Na to wyróżnienie poczekać będą musieli jeszcze Kacper Sęk i Jakub Koelner.

Filip Matczak z Zastalu także nie pojawił się na boisku.

Polpharma Starogard Gdański – Siarka Tarnobrzeg 88:100

Starogradzianie nie stawiają na młodzież i w ich zespole zabrakło juniorów. W drużynie ich rywali wystąpili natomiast Dariusz Wyka i Przemysław Karnowski. Ten pierwszy w ciągu 10 minut zebrał tylko 3 piłki i raz zablokował rzut rywali. Mierzący 214 cm center kolejny raz zebrał sporo doświadczeń. Zagrał 30 minut i rzucił 8 punktów (4-5 FG). Zaliczył jeszcze 5 zb., 1 blk., 1 ast., 1 prz. i 2 fl.

Ich kolega Piotr Pyszniak nie wystąpił.

ŁKS Łódź – Trefl Sopot 65:87

Karlis Muiznieks kolejny raz dał szansę urodzonemu w 1994 roku rozgrywającemu Danielowi Szymkiewiczowi. Przeciwko ŁKS-owi młody gracz Trefla zagrał tylko dwie minuty, ale w tym czasie rozdał dwie asysty i zebrał jedną piłkę.

Swoją minutę dostał także Kacper Stalicki, który w tym czasie zdążył zdobyć 2 punkty i zebrać jedną piłkę.

W ŁKS-ie brakuje tak młodych zawodników.

Kotwica Kołobrzeg – AZS Koszalin 65:64

U gospodarzy zagrali Wojciech Złoty (2:38 min., 1 zb., 1 fl., 1 str., 0-1 FG) i Michał Kwiatkowski (7 min., 1 zb., 0-1 FG). Partyk Bajtus cały mecz przesiedział na ławce.

W AZS-ie najmłodszym zawodnikiem jest urodzony w 1990 roku Mateusz Bieg.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *