Szubarga wraca do Anwilu

Rozgrywający mistrza Polski Krzysztof Szubarga wraca do Włocławka. 27-letni Polak, który w 2010 roku doprowadził Anwil do srebrnego medalu wzmocni konkurencję na pozycjach obwodowych. Playmaker znany z prowadzenia zespołu twardą ręką zadebiutuje już w piątkowym finale Kasztelan Basketball Cup. Tą informację podała oficjalna strona klubu.

Jeszcze wczoraj sugerowano, że zawodnik, który nie pojechał na litewski Eurobasket, może zasilić niemieckich Skyliners, ale wczoraj wieczorem dograł szczegóły kontraktu z włodarzami klubu z Włocławka.

Tegoroczne lato Krzysztof Szubarga poświęcił na rehabilitację urazu, którego doznał ponad rok temu, w trakcie eliminacji do EuroBasketu. Do niedawna wszystko wskazywało, że będzie nadal reprezentował barwy Asseco Prokomu. Ostatecznie jednak trener Pacesas postawił na amerykańską opcję z Jerrelem Blassingamem, a Szubarga postanowił poszukać szansy na większą liczbę minut w grze, gdzie indziej, stawiając na powrót do Anwilu.

Zastanawiające na tę porę jest czy Rottweillery zostawią w składzie trzech rozgrywających (są jeszcze Louis Hinnant i Marcin Nowakowski – obaj sprowadzeni tego lata) czy pozbędą się Amerykanina, który wczoraj podczas meczu ze Sląskiem (wygrany 68:66) prezentował się bardzo przeciętnie.

27-letni playmaker, mierzący 178 cm, ma za sobą występy w PLK w barwach Noteci/Sportino Inowrocław, Polpaku Świecie, Stali Ostrów Wlkp. oraz Polonii Warszawa. Co ciekawe żadnego z tych klubów nie ma już ekstraklasie! W tym czasie zdobył on złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *