Turów gorszy od Nymburka na turnieju w Niemczech

PGE Turów Zgorzelec bierze udział w turnieju organizowanym przez niemiecki New Yorker Phantoms Brunszwik. W pierwszym dniu zgorzelczanie ulegli czeskiemu Nymburkowi 64:77. W drugim meczu turnieju gospodarze pokonali belgijską Optimę Gent. Spotkania Turowa to kolejny etap przygotowań do euroligowych kwalifikacji.

Po dwóch kwartach czeska drużyna, w której wiodącą rolę odgrywał Pavel Pumprla, prowadziła 42:35. Po zmianie stron „czarno-zieloni” starali się odrabiać straty, ale nie zdołali odwrócić wyniku na swoją korzyść i ostatecznie ulegli 64:77. Najwięcej punktów dla PGE Turowa zdobył David Jackson – 20. Z dobrej strony pokazali się również Dallas Lauderdale i Daniel Kickert, którzy zanotowali po 8 zbiórek. Wśród ekipy mistrza Czech prym wiódł Anglik Lenzly, niedawny uczestnik Eurobasketu i zdobywca 15 oczek. Wśród wygranych zaprezentował się również niedawny gracz Kotwicy Kołobrzeg – podkoszowy – Drew Naymick (4pkt).

Kolejne spotkanie PGE Turów rozegra w sobotę o godz. 17 i zmierzy się z belgijskim zespołem Optima Gent.

PGE Turów Zgorzelec – CEZ Basket Nymburk 64:77

PGE Turów: Jackson 20, Kickert 9, Gustas 8, Wysocki 8, Lauderdale 7, Moore 6, Mielczarek 3, Jankowski 3, Cel 0, Gabinski 0.

CEZ: Wilson 16, Lenzly 15, Pumprla 13, Benda 10, Lawrence 10, Palyza 7, Naymick 4, Necas 2, Kremen 0, Vyoral 0, Simmons 0.

Wynik drugiego spotkania turnieju:

New Yorker Phantoms Brunszik – Optima Gent 56:53

New Yorker: Williams 15, Greer 12, Dennis 10, Mittmann 6, Schneiders 5, D. Theis 4, McElroy 2, Visser 2.

Optima: Chaney 10, Brown 10, Bosco 8, Hayenes 9, Heinle 7, Jenkins 5, Anderson 2, Geukens 2.

Źródło informacji: KSTurów.eu

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trefl wygrywa Kasztelan Cup 2011

W finale Kasztelan Basketball Cup 2011 Trefl Sopot pokonał Anwil Włocławek 83:79 i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju....

Zamknij