Motiejunas w drodze do Polski?!

Szubarga w drodze do Niemiec?!

Dziś od rana w sieci dominuje temat zaczerpnięty z popularnego europejskiego serwisu Eurobasket.com. Wg doniesień tego portalu, lada dzień szeregi Mistrzów Polski miałby zasilić wybrany z numerem 20 ostatniego draftu do NBA, Litwin Donatas Motiejunas.
Te same źródła również zwracają uwagę na potencjalne odejście reprezentacyjnego rozgrywającego Asseco Prokomu do niemieckiego Fraport Skyliners.

Motiejunas to 21-letni zawodnik na pozycję silnego skrzydłowego lub centra, mierzący 213cm , który ma za sobą występy we włoskim Benettonie Treviso, a gdyby nie przerwa w rozgrywkach NBA, uczestniczyłby już pewnie w przygotwaniach Houston Rockets do nowego sezonu. Do tego bowiem klubu wysoce utalentowany Litwin został wytransferowany, zaraz po ogłoszeniu wyborów draftu (‚wylosowała’ go Minnesota Timberwolves). Niestety podczas przygotowań do Eurobasketu, ten ciągle mało doświadczony zawodnik wypadł z kadry swojego kraju i nie dostąpił zaszczytu gry przed własną publicznością na turniejowych parkietach. W ostatnim swoim sezonie we Włoszech notował on 13 pkt na mecz, a wg doniesień włodarze gdyńskiego klubu zaproponowali Włochom opcję wykupu jego kontraktu.

Nowa umowa Motiejunasa z Asseco Prokomem byłaby dwuletnia i nie trzeba zaznaczać, iż gorącym zwolnnikiem transferu „młodziana” jest trener-rodak Tomas Pacesas.

Z kolei Szubarga, po wyleczeniu kontuzji kolana nie był tym samym graczem, który śmiało sobie radził w Anwilu Włocławek na przestrzeni sezonu 2009/2010. Podczas 25 spotkań w trykocie klubu z Trójmiasta, Polak notował średnie 7pkt i 3as. Teraz podczas przygotowań do nowego sezonu, trener Pacesas, wyraźnie stawia na niedawno pozyskanego (ex lidera Czarnych Słupsk) Jerella Blassingame’a i reprezentacyjny zawodnik postanowił poszukać sobie nowego klubu, by min. wrócić do wyższej dyspozycji. Tę formę miałby odnaleźć w niemieckim Frankfurcie.

Podsumowując, skład Asseco Prokomu na razie przedstawia się następująco: Fiedor Dimitriev, Adamowie Hrycaniuk i Łapeta, Devin Brown, Alonzo Gee, Piotr Szczotka, Przemysławowie Zamojski i Frasunkiewicz, Jerrel Blassingame.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *