Kto ostatnim rywalem Polski?

Reprezentacja Węgier ostatecznie przekreśliła swoje szanse na awans do Mistrzostw Europy rozpoczynające się za kilka dni na Litwie. Tym samym znane są już drużyny, które uzyskały awans do Eurobasketu, lecz jeszcze powalczą o to, do której grupy trafią.

Po dwóch porażkach poniesionych z rąk Portugalii i Finlandii Madziarzy stanęli przed szans na odrabianie strat do rywali. Niestety dla nich własna hala to było za mało na Portugalię, której musieli uznać wyższość już po raz drugi w przeciągu kilku dni, przegrywając 57:66.

O porażce gospodarzy zadecydowała ich fatalna postawa w drugiej kwarcie, którą przegrali aż 9:25.   W drugiej połowie próbowali jeszcze odrabiać straty, jednak strata była za wysoka. Najlepszym graczem na parkiecie był Joao Santos, który uzyskał 16 punktów dla zwycięzców.

Tabela grupy eliminacyjnej:

1. Portugalia 2:1
  2. Finlandia 2:0
  3. Węgry 0:3

Do Mistrzostw Europy zakwalifikowały się już Portugalia i Finlandia, jednak bezpośredni mecz pomiędzy tymi drużynami zadecyduje o tym, do jakiej grupy zostaną przydzielone zespoły. Zespół z drugiego miejsca występował będzie w grupie A, gdzie zmierzy się z Polską, Litwą, Turcją, Wielką Brytanią i Hiszpanią.