Polska reprezentacja wznawia treningi

Jak poinformowała PAP, w piątek po południu, po pięciu dniach przerwy w treningach, polscy koszykarze spotykają się ponownie w Legionowie, by rozpocząć ostatnią fazę przygotowań do mistrzostw Europy na Litwie (31 sierpnia-18 września). W sobotę zespół udaje się na turniej do Izraela.Słoweński szkoleniowiec Ales Pipan powołał do Legionowa tę samą czternastkę zawodników, która brała udział w turnieju w Rimini. Polacy ulegli tam Grekom (50:71), Włochom (61:67) oraz pokonali Bośnię i Hercegowinę (87:68). Wszyscy według planów mają polecieć do Izraela, także mający nadal problemy z kolanem Amerykanin Thomas Kelati. Oprócz gospodarzy rywalem będą Rosjanie.

– Rozpoczynamy zgrupowanie o godzinie 14 od obiadu; potem będą już ponownie ciężkie treningi i ostatni test przed mistrzostwami w Izraelu. Test, który pozwoli trenerom wybrać dwunastu zawodników do składu reprezentacji na mistrzostwa na Litwie – powiedział oficer prasowy reprezentacji Piotr Kwiatkowski.

Polacy w EuroBaskecie wystąpią bez Marcina Gortata, który nie zagra w tym roku w reprezentacji z powodu problemów z ubezpieczeniem. W ME zespół prowadzony przez trenera Pipana w grupie A zmierzy się z broniącą tytułu Hiszpanią, Litwą, wicemistrzem świata Turcją, Wielką Brytanią oraz zwycięzcą dodatkowych eliminacji. Turniej będzie stanowił także kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *