Ostatnia seria przygotowań reprezentacji

Autor: Quentin

W nocy z soboty na niedzielę kadra seniorów udała się do Izraela na ostatnie dwa mecze sparingowe przed EuroBasketem 2011 na Litwie. Rywalami Polaków podczas European Basketball Tour w Tel Awiwie będą reprezentacje Izraela oraz Rosji.
Z Izraelem nasi zawodnicy mieli okazję się już zmierzyć podczas turnieju na Cyprze. Wtedy lepsi okazli się rywale, wygrywając 65:58. Należy jednak pamiętać, że ten mecz Polacy rozegrali bez Szymona Szewczyka oraz Thomasa Kelatiego.


Rosjanie są naszpikowani gwiazdami, a prowadzi ich trener David Blatt, ten sam, który doprowadził Rosjan do mistrzostwa Europy w 2007 roku. – To poza Grecją najlepiej grający zespół, jaki mieliśmy okazję obserwować tego lata. Oglądanie gry Rosjan na turnieju w Nikozji było przyjemnością. Dla nas to dobrze, że gramy przeciwko tak wymagającym rywalom, bo na EuroBaskecie właśnie tacy na nas czekają – mówi Walter Jeklin, generalny menadżer reprezentacji Polski.

Polacy do Tel Awiwu poza wspomnianym Szewczykiem i Kelatim wybierają się w składzie Adam Waczyński, Adam Hrycaniuk, Adam Łapeta, Dardan Berisha, Damian Kulig, Łukasz Koszarek, Łukasz Wiśniewski, Paweł Leończyk, Piotr Pamuła, Piotr Szczotka, Robert Skibniewski oraz Tomasz Śnieg.

– Wszyscy zawodnicy czują się bardzo dobrze. Nikt nie narzeka na urazy. Z Thomasem Kelatim już wszystko w porządku i jest gotowy do gry – dodaje Jeklin.

Polacy z Izraela wracają w środę 24 sierpnia o godzinie 9:00 (samolot z Tel Awiwu). Po powrocie zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing prasowy na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Będzie to ostatnia szansa przed konferencją prasową 29 stycznia na spotkanie z naszymi koszykarzami oraz sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski.

Terminarz gier w Tel Awiwie

Niedziela, 21.08, g. 18:00 Izrael – Polska
Wtorek, 23.08, g. 20:30 Polska – Rosja
Środa, 24.08, g. 18:00 Izrael – Rosja

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *