Porażka na zakończenie – kończymy na 6.miejscu

Polska przegrała w niedzielę we Wrocławiu z Litwą 66:78 (20:18, 15:20, 16:25, 15:15) w meczu o piąte miejsce mistrzostw Europy koszykarzy do lat 18. Ostatecznie biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na szóstej pozycji.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Po trafieniu Piotra Niedźwieckiego to jednak biało-czerwoni schodzili na pierwszą przerwę prowadząc 20:18.

W drugiej kwarcie Polakom udało się odskoczyć na pięć punktów (30:25). Końcówka należała jednak do rywali, którzy wykorzystując słabą skuteczność i błędy podopiecznych trenera Jerzego Szambelana w obronie, odrobili straty, a po 20 minutach prowadzili 38:35. Duża w tym zasługa m.in. świetnie rzucającego Osvaldasa Oliseviciusa.

W trzeciej części meczu rozpędzeni Litwini stopniowo powiększali przewagę, która na koniec kwarty wynosiła aż 12 punktów (63:51). Polacy mieli ogromne problemy z wyprowadzaniem akcji i pudłowali nawet w dogodnych sytuacjach. W zespole gospodarzy ponownie zabrakło zawodnika, który w trudnym momencie potrafiłby wziąć na siebie ciężar gry.

W ostatnich minutach Litwini kontrolowali przebieg meczu, utrzymując bezpieczną kilkupunktową przewagę. Polacy próbowali odrabiać straty, ale grali bardzo nerwowo, a przez to niedokładnie. Ostatecznie przegrali 66:78 i zakończyli mistrzostwa na szóstym miejscu.

Polska – Litwa 66:78 (20:18, 15:20, 16:25, 15:15)

Polska: Michał Michalak 12, Mateusz Ponitka 11, Daniel Szymkiewicz 10, Piotr Niedźwiecki 9, Jan Grzesiński 4, Tomasz Gielo 4, Przemysław Karnowski 4, Kacper Borowski 3, Jakub Koelner 3, Grzegorz Grochowski 2, Filip Matczak 2, Łukasz Bonarek 2.

Litwa: Simona Kymantas 18, Osvaldas Olisevicius 16, Artura Gudaitis 14.