Jutro finał: Serbia – Hiszpania

Serbia zmierzy się w niedzielę z Hiszpanią w finale rozgrywanych we Wrocławiu mistrzostw Europy koszykarzy do lat 18. Czeka nas polska powtórka seniorskiego finału z 2009 roku!

Serbowie w walce o finał po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Włochów 67:61. Podopieczni Marko Icelica po pierwszej kwarcie przegrywali 12:24 i przez niemal cały mecz odrabiali straty. Ostatecznie na ok. trzy minuty przed końcem meczu wyszli na prowadzenie, a w zaciętej końcówce udało im się utrzymać skromną przewagę.

Najwięcej punktów dla Serbii – Nenad Miljenovic 20, Vasilje Micic 11, Nikola Jankovic 11.

Najwięcej punktów dla Włoch – Matteo Imbro 19, Amadeo Tessitori 11, Mattia Magrini 9.

Hiszpania, która imponuje formą od początku mistrzostw, nie miała problemów z pokonaniem dużo niżej notowanej Turcji. Już po dwóch kwartach zespół z Półwyspu Iberyjskiego prowadził 40:16, by ostatecznie wygrać 77:54.

Najwięcej punktów dla Hiszpanii – Daniel Diez 16, Alejandro Redondo 11, Josep Perez 10.

Najwięcej punktów dla Turcji – Ahmet Tuncer 15, Talat Altunbey 10.