Prokom bez Ewinga i Burrella

Daniel Ewing nie będzie już występował w naszej lidze. Amerykański obrońca nie przedłużył kontraktu z Assecco Prokomem Gdynia. Jego nowym pracodawcą zostanie ukraiński Azovmash Mariupol.

Żałuję, że PLK straciła taką postać. Ewinga zawsze przyjemnie się oglądało. Do Prokomu trafił w 2008 roku. Udanie prezentował się na parkietach naszej ligi jak i Euroligi. Przez czas, który tutaj spędził wywalczył trzykrotnie mistrzostwo Polski. Po ostatnich finałach został nawet wybrany MVP. Bez wątpienia był bardzo ważnym elementem Prokomu w ostatnich latach.

Dlaczego Ewing zdecydował się na taką zmianę otoczenia? Podejrzewam, że jeśli nie jedynym to głównym czynnikiem jest kwestia finansowa. Azovmash Mariupol pod względem sportowym znajduje się niżej od Mistrza Polski, ale najwidoczniej są w stanie zaoferować większą pensje, a to na pewno każdego kusi.

Assecco Prokom Gdynia opuści również inny zawodnik. Ronnie Burrell wybrał ofertę niemieckiego EWE Baskets Oldenburg.

Burrell do Polski trafił podobnie jak Ewing w 2008 roku. Wcześniej spędził dwa sezony w Niemczech (najpierw Koeln 99ers, a następnie Telekom Bonn) i teraz wraca w tamte strony. Mam wrażenie, że przez cały pobyt w Polsce był troszeczkę niedoceniany. Moim zdaniem wykonywał na parkiecie świetną robotę, a pierwsi do oklasków niemal zawsze byli inni.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *