Moses w Anwilu

Marshall Moses od nowego sezonu będzie występował w Anwilu Włocławek. Jest to młody zawodnik, gdyż liczy sobie dopiero 22 lata. Świeży absolwent uniwersytetu Oklahoma State. Kończył studia ze średnią ponad 14 punktów oraz 7 zbiórek na mecz. Anwil jest jego pierwszym europejskim zespołem.

Naturalną pozycją Mosesa jest silny skrzydłowy. W razie konieczności może jednak zagrać jako center, a w przeszłości wystawiany był również jako niski skrzydłowy. Moses mierzy 198 cm wzrostu. Czy to nie za mało jak na zawodnika podkoszowego? Sam się nad tym intensywnie zastanawiam. Braki wzrostowe powinien jednak nadrobić atrybutami fizycznymi. Moses jest bardzo silnym i skocznym zawodnikiem. Podejrzewam, że na polską ligę może wystarczyć.

Co jeszcze można napisać o grze tego zawodnika? Jest leworęczny i preferuje grę blisko kosza. Nieźle również skacze i uwielbia kończyć akcje z góry. To na pewno będzie się podobało kibicom.

Mam wrażenie, że do naszego kraju trafił ciekawy zawodnik. Może troszeczkę tutaj namieszać. Jeśli aklimatyzacja Mosesa przebiegnie pomyślnie to powinien okazać się niezłym zakupem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *