Anwil sprawdzi się w Europie

Władze Anwilu Włocławek jednak nie zrezygnowały z gry na europejskim poziomie. Zespół z Kujaw został zaproszony do ligi VTB, która została rozszerzona. Anwil zagra w turnieju eliminacyjnym do fazy grupowej, który odbędzie się w dniach 29 września – 2 października. Miejsce oraz wszystkie inne szczegóły zostaną ustalone na spotkaniu organizacyjnym w Rydze, które odbędzie się 24 lipca.

Liga VTB ma na celu zjednoczyć najlepsze drużyny z Europy Wschodniej w jednych rozgrywkach. Sponsorem całego przedsięwzięcia jest rosyjski bank VTB. W sezonie 2009/2011 odbył się inauguracyjny sezon. Zagrało w nim 8 zespołów z 5 państw. Rok później zagrało już 12 drużyn. Wśród uczestników był nasz Asseco Prokom Gdynia. Obydwie edycje ligi VTB wygrał rosyjski gigant CSKA Moskwa.

W tym roku VTB również otwiera się na nowe zespoły. Oprócz Anwilu w eliminacjach zagrają jeszcze prawdopodobnie dwie drużyny rosyjskie oraz jedna litewska.

To nie koniec wiadomości odnośnie Anwilu Włocławek. Do drużyny po wypożyczeniu wraca Wojciech Glabas. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Polonii 2011 Warszawa, a teraz ponownie zagra w rodzimym mieście. Ten zawodnik ma dopiero 21 lat, mierzy 204 cm wzrostu oraz może występować na pozycji silnego skrzydłowego lub centra. Jest to kolejne uzupełnienie kadry Anwilu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *