Radosław Hyży ponownie we Wrocławiu

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje i Radosław Hyży podpisał kontrakt z drugoligowym Śląskiem Wrocław. Nowymi zawodnikami wrocławskiej drużyny zostali także Mirosław Łopatka i Marcin Kowalski.


Mająca spore ambicje drużyna grającego w II-giej lidze Śląska Wrocław dokonała w ostatnich dniach znaczących wzmocnień. Najważniejszym jest pozyskanie powracającego do Wrocławia po grze w Czechach Radosława Hyżego. Już tydzień temu informowaliśmy, że Hyży razem z Mirosławem Łopatką mogą wzmocnić zespół ze stolicy Dolnego Śląska.

Hyży w przeszłości spędził już we Wrocławiu kilka sezonów (w latach 2003-05 i 2006-08). Ostatnie lata spędził w czeskiej Ekstraklasie zdobywając dwukrotnie wicemistrzostwo tego kraju z zespołem BK Prostejov. 33-letni skrzydłowy zdecydował się podpisać kontrakt ze Śląskiem mimo zainteresowania ze strony kilku klubów ekstraklasowych.

Prezes WKS-u Maciej Zieliński powiedział o Hyżym: – Musimy zdać sobie sprawę, że Radek nie jest zawodnikiem II-ligowym. Z pewnością chętnie sięgnęłyby po niego kluby Tauron Basket Ligi, a ten z pewnością grał by tam na poziomie, do którego, na przestrzeni lat, wszystkich nas przyzwyczaił. Cieszę się jednak, że wybrał grę dla Wrocławia, grę dla Śląska. To znaczy, że ten klub nie jest mu obojętny, a takich ludzi właśnie szukaliśmy.

Wcześniej z klubem kontrakty podpisało już trzech doświadczonych graczy, z którymi klub ma zamiar wywalczyć awans do I-szej ligi w następnym sezonie.

Mirosław Łopatka jeśli tylko zdrowie mu pozwoli będzie wielkim wzmocnieniem Śląska.

– Zaangażowałem się w projekt, który został stworzony profesjonalnie. Mamy jasno określony cel, którym jest awans do I ligi. Nasza sytuacja kadrowa oraz organizacyjna są na tyle stabilne, iż jestem przekonany, że plan da się zrealizować – mówi. I dodaje. – Kocham Wrocław i kocham koszykówkę. Czuję, że ciągle jestem w stanie grać na najwyższym poziomie, a najlepszym do tego miejscem jest właśnie moje rodzinne miasto. Wierzę, że już w tym sezonie zapewnimy kibicom wiele sportowych emocji, a za kilka miesięcy zostaniemy mistrzami II ligi. Najbliższy rok zapowiada się elektryzująco – powiedział popularny „Szufla”.

Kontrakty parafowali także wychowanek Górnika Wałbrzych Marcin Kowalski oraz Adrian Mroczek, który w Śląsku spędził już połowę poprzednich rozgrywek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *