Wysocki zostaje, Thomas odchodzi?

Po trenerze, czas na graczy!

Konrad Wysocki, dotychczasowy kapitan PGE Turowa Zgorzelec, a także David Jackson w najbliższych dniach mają parafować umowy, które przedłużałyby dotychczasową współpracę ze zgorzeleckim klubem.. Niestety najprawdopodobniej Jacek Winnicki będzie zmuszony szukać nowego playmakera.


Reprezentant Niemiec, 29-letni Wysocki po raz pierwszy zawitał do Zgorzelca latem 2009 roku, kiedy to ówczesnym trenerem drużyny był Sasa Obradović.  Amerykanin, a zarazem rzucający obrońca Jackson, został wypatrzony przez trenerów Turowa w lidze słowackiej. Obaj mają oni stanowić trzon przebudowanej ekipy na sezon 2011/12.

Działacze zgorzeleckiego klubu chcą by w ślad za swoim kapitanem poszedł nasz rodak – Michał Gabiński. 24-letni silny skrzydłowy ma za sobą bardzo udany sezon, w którym notował przeciętnie 5,3 punktu i 4,1 zbiórki. Obecnie obie strony też negocjują warunki nowego kontraktu i wszystko wskazuje, że Gabiński przedłuży swój pobyt na Dolnym Śląsku (pytał o niego Anwil Włocławek).

W Zgorzelcu bardzo chcą by pozostali także inni koszykarze srebrnej drużyny, m.in. Daniel Kickert i Torey Thomas, choć ci akurat nie narzekają na brak ofert, a obaj też chcą grać w europejskich pucharach. Stąd bardziej prawdopodobnie, że włodarze Turowa szybciej parafują umowy z nowymi zawodnikami. Na celowniku trenera Winnickiego znalazł się ponownie Michał Chyliński (leczył długi czas kontuzję i nie grał w tym sezonie), który w Zgorzelcu grał w sezonie 2009/2010 oraz Artur Mielczarek – w poprzednich rozgrywkach gracz słowackiego Spiska Nova Ves (przeciętnie około 8 punktów i 3,5 zbiórki).

Z naszych informacji wynika, że w Zgorzelcu nie ujrzymy już Ivana ZigeranovićaRoberta Tomaszka (może zagrać w Niemczech), Michaela Kueblera (ma oferty z innych klubów PLK), a jak dobrze wiemy również i Bartosza Bochny (podpisał kontrakt z WKK Wrocław). Podkoszowych mógłby zastąpić min. Kanadyjczyk Kyle Landry, który w piątek zdobył swój drugi z rzędu srebrny medal w lidze czeskiej, a swego czasu był najlepszym zbierającym PLK dla Sportino. Czy przystanie na ofertę Turowa? Czas pokaże..

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *