W środę poznamy skład kadry pod Eurobasket 2011

Trener reprezentacji Polski koszykarzy Słoweniec Ales Pipan wybrał współpracowników. Szeroką 24-osobą kadrę ogłosi w środę. Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się 15 lipca w Legionowie. Główną imprezą roku dla biało-czerwonych są Mistrzostwa Europy na Litwie. Asystentami Pipana będą Kazimierz Mikołajec z Katowic, który pracował z reprezentacją w latach 2006-2007 (gdy pierwszym trenerem był Słoweniec Andrej Urlep) oraz Chorwat Mladen Starcevic prowadzący w minionym sezonie AZS Politechnikę Warszawską.

Ales Pipan

16-osobowy skład drużyny narodowej Pipan ogłosi pod koniec czerwca. Ta grupa będzie przygotowywać się do sierpniowych ME.

Polacy wezmą udział w czterech zagranicznych turniejach przed EuroBasketem, który rozpoczyna się na Litwie 31 sierpnia. Zagrają w Słowenii, na Cyprze, we Włoszech i Izraelu, ale nie w Polsce. Pierwszy turniej w Słowenii potrwa od 23 do 25 lipca, a rywalami biało-czerwonych będą gospodarze oraz Macedończycy.

Nie mieliśmy specjalnego pola manewru i czasu, by zmieniać terminy zaplanowanych wcześniej przygotowań reprezentacji do mistrzostw Europy. Ponieważ czeka nas dużo wyjazdów zaplanowaliśmy cały cykl zgrupowań w Legionowie, by nie tracić już czasu na jazdę po Polsce. Chcieliśmy zorganizować jakiś turniej u nas, ale wszystkie drużyny uczestniczące w mistrzostwach mają już zaplanowany kalendarz, więc zaproszenie kogokolwiek do Polski było niemożliwe – powiedział PAP generalny menedżer reprezentacji Walter Jeklin.

Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny będzie Mirosław Cygan, a za skauting Roman Tymański (obydwaj byli w sztabie za poprzedniego szkoleniowca Igora Griszczuka). Fizjoterapeutą został Maciej Piechota, a kierownikiem drużyny Grzegorz Ardelli (PGE Turów Zgorzelec).

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *