Herkt trenerem AZS-u

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia..

Od nowego sezonu były szkoleniowiec Zastalu Zielona Góra będzie trenował koszykarzy AZS Koszalin.
Postanowiliśmy podpisać kontrakt z trenerem Herktem, ponieważ spodobała nam się jego wizja budowania i prowadzenia drużyny. Jesteśmy także pod sporym wrażeniem wyników, jakie osiągał w zespole z Zielonej Góry. Ostatecznie jednak został zwolniony ze swojego stanowiska przed zakończeniem sezonu, ale trzeba przyznać, że kryzys jest nieodzowną częścią sportu i przychodzi do każdej drużyny i to w najmniej oczekiwanym momencie – mówił o nowym trenerze wiceprezes AZS Koszalin Krzysztof Szumski.


Herkt przed poprzednim sezonem wprowadził do Tauron Basket Ligi Zastal Zielona Góra, z którym w pierwszych miesiącach rozgrywek zawojował ligę. Wygrywał z mistrzem Asseco Prokomem i wicemistrzem Anwilem. Później przyszły jednak porażki, zespół spadał coraz niżej w tabeli i władze zielonogórskiego zespołu zwolniły tego szkoleniowca, a jego miejsce zajął Tomasz Jankowski.

W przeszłości Herkt poprowadził żeńską reprezentację Polski do wywalczenia tytułu mistrza Europy w 1999 roku. Trenował także zespoły Astorii Bydgoszcz, Energi Czarnych Słupsk i Zastalu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *