Jacek Winnicki zostaje z Turowem na dłużej

Trener wicemistrzów Polski skorzystał z propozycji zgorzeleckich działaczy, a także wykorzystał zapis w swoim kontrakcie (1+1) prolongując umowę z przygranicznym klubem na następny sezon, 2011/12. Następnym krokiem tego wywodzącego się z Wrocławia szkoleniowca będzie dobór graczy i wzmocnienia odpowiednich pozycji.

Dla przypomnienia trener Winnicki nawiązał do srebrnych medali oraz sukcesów Saso Filipovskiego i Pawła Turkiewicza będąc bliskim sprawienia ogromnej niespodzianki w finale PLK.

Co udało nam się ustalić to: w Zgorzelcu raczej nie obejrzymy już Michaela Kueblera, a być może kierunek niemieckiej ligi obierze Robert Tomaszek (ma obywatelstwo niemieckie).  

Waldemar Łuczak i Jan Michalski raczej skorzystają z opcji ‚1+1’ w kontrakcie Michała Gabińskiego, przedłużając umowę wartościowego dla Turowa Polaka.  

Klub postara się także namówić do pozostania w swoich szeregach głównych kreatorów sukcesu na parkiecie tj. Torey’a Thomasa, Davida Jacksona, Konrada Wysockiego i Daniela Kickerta (w przypadku tego trzeciego ważne będą żądania finansowe, gdyż Australijczyk się ceni, a zainteresowanie innych ekip nim jest ogromne!).

Niepewna jest przyszłość Bartosza Bochny, a młodym Polakiem zainteresowane jest parę klubów PLK (pytali o niego działacze Zastalu czy WKK Wrocław).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *