Trotter wraca do PLK, zagra w Treflu

Obie Trotter (33 lata, 188 cm) ponownie zagra w Polskiej Lidze Koszykówki. Amerykanin został zawodnikiem Trefla Sopot.

Rozgrywający to absolwent uczelni Alabama A&M. Później występował w Niemczech, we Francji, w Finlandii, na Węgrzech, w Rosji, w Grecji oraz we Włoszech. Ma również węgierski paszport, grał w reprezentacji tego kraju.

W poprzednim sezonie był jednym z liderów Polskiego Cukru Toruń, z którym sięgnął po srebrne medale. W całych rozgrywkach zdobywał średnio 13 punktów, 3,4 zbiórki i 4,4 asysty na mecz. Ostatnio był graczem rumuńskiej ekipy CMS CSU Oradea, gdzie w 11 spotkaniach notował średnio 10,5 punktu, 3,5 zbiórki oraz 3,4 asysty.

– Przyjście Trottera było sondowane przez nas od dłuższego czasu, byliśmy bardzo blisko podpisania umowy już przed trwającym sezonem. Teraz ponownie pojawiła się okazja ściągnięcia tak doświadczonego zawodnika i cieszę się, że wykorzystaliśmy tę szansę. Przyjście Obiego nie oznacza jednak, że teraz Łukasz Kolenda zostanie trzecią „jedynką”. 18-latek wciąż ma otrzymywać znaczącą liczbę minut w każdym spotkaniu, a zgodnie z sugestią trenera Jermaine Love zostanie przesunięty na pozycję nr 2 – mówi na oficjalnej stronie drużyny prezes Trefla Sopot, Marek Wierzbicki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.