Łotysz podkoszowym wzmocnieniem Legii

Legia pozyskała 29-letniego łotweskiego centra, Andrejsa Selakovsa. Zawodnik może zadebiutować w zespole już w meczu w Radomiu.

Šeļakovs w obecnym sezonie występował w litewskiej ekstraklasie w zespole BC Dzūkija, a w grudniu wrócił na Łotwę, gdzie rozegrał dwa spotkania w zespole Betsafe Lipawa. W meczach tych Selakovs notował bardzo dobre statystyki – 26 minut, 14 pkt. (6/10 z gry), 10 zbiórek oraz 29 min., 22 pkt. (7/11 z gry), 9 zbiórek (6 w ataku) oraz aż 14 wymuszonych przewinień (8/17 za 1).

W poprzednim sezonie reprezentował barwy łotewskiego BK Jekabpils. Wcześniej grał m.in. w BK Ventspils (m.in. w Europe Cup), a także w klubach Hiszpanii (CB Tarragona i Club Melilla Baloncesto), Ukrainy (BC Odessa) oraz Kosowa (Sigal Prisztina). Czterokrotnie zdobywał z łotewskimi zespołami medale – w 2010 roku był wicemistrzem kraju z VEF Ryga, rok później w tym samym zespole został mistrzem Łotwy, a w latach kolejnych dwukrotnie zdobywał także brąz. 

Selakovs od 2004 roku występuje w drużynach narodowych Łotwy – kolejno w kadrach do lat 16, 18 i 20, a od 2010 do 2015 roku był zawodnikiem pierwszej reprezentacji swojego kraju, występując m.in. na Eurobaskecie w roku 2011 oraz dwa lata później.

Center do Warszawy przyleciał 1. stycznia. Po testach medycznych podpisał kontrakt z klubem, a w środę prawdopodobnie zadebiutuje w wyjazdowym meczu Legii z Rosą Radom.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.