Gecevicius wzmacnia Stelmet

Autor: Kosma Zatorski

Jak donosi oficjalna strona Stelmetu Zielona Góra, 29-letni litewski rzucający Martynas Gecevicius wzmacnia zespół czterokrotnego Mistrza Polski. Umowa została podpisana do końca sezonu 2017/18.

Martynas Gecevicius może się pochwalić bogatym koszykarskim CV. W 2010 roku wywalczył z reprezentacją Litwy brązowy medal Mistrzostw Świata. Rok później dołaczył do Olympiakosu Pireus, z którym zdobył dwa tytuły mistrza Euroligi. Przed sezonem 2013/14 zdecydował się na powrót do kraju i grę dla Lietevousu Rytas. Następnie występował w drużynie TED Ankara w lidze tureckiej. W sezonie 2016/17 jako gracz CAI Zaragoza zdobył wyróżnienie najlepszego strzelca za trzy ligi ACB – trofeum otrzymuje gracz z największą iloscią celnych trójek. Gecevicius występował także na ostatnim Eurobaskecie w reprezentacji Litwy.

Dlaczego Stelmet BC decyduje się na transfer zawodnika obwodowego, zamiast szukania gracza na pozycje 4/5?

– Armani Moore zagrał ostatnio dwa dobre mecze na pozycji numer cztery, więc pozostawiamy obecną rotację podkoszowych. Przesuwamy Thomasa Kelatiego na pozycję numer trzy, gdzie będzie dzielił minuty z Przemkiem Zamojskim – tłumaczy trener Gronek.

Minuty na pozycji rzucjacego będą dzielić Filip Matczak i nowy zawodnik Stelmetu.

Kontrakt z Litwinem podpisano do końca obecnego sezonu. W poniedzialek przejdzie badania medyczne. Robimy wszystko, by nasz nowy rzucający zadebiutował we wtorek, w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Scandone Avellino, który rozpocznie sie o godz. 18.30 w hali CRS.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.