Naadir Tharpe nowym rozgrywającym Legii

Legia dokonała jeszcze jednego transferu w trakcie trwania sezonu. Nasz zespół wzmocnił 26-letni amerykański rozgrywający, Naadir Tharpe.

Zawodnik mierzący 180 cm wzrostu po występach w uczelnianej lidze NCAA, zaliczył kilkanaście występów na zapleczu NBA, w D-League w zespole South Bay Lakers, będącym bezpośrednim zapleczem Los Angeles Lakers. W minionym sezonie rozegrał cztery spotkania w kanadyjskim Niagara River Lions oraz jedno spotkanie w zespole Delaware 87ers w D-League. Przygoda Tharpe z zespołem współpracującym z Philadelphią Sixers nie trwała długo – po niespełna miesiącu, 25 listopada zeszłego roku, zawodnik został zwolniony przez Delaware 87ers.

Naadir co roku, jako zawodnik Kasnas, robił koszykarskie postępy i kończył jako podstawowy zawodnik w czołowym zespole, prowadzonym przez wybitnego szkleniowca, Billa Selfa. Zawodnik nie ukończył szkoły, bowiem zdecydował się na karierę zawodową. Grał między innymi z takimi zawodnikami jak Andrew Wiggins (nr1 draftu), Joel Embiid (numer 3 draftu), a także Hunterem Mickelsonem, który niedawno dołączył do naszej drużyny. W ostatnim roku Naadir wygrał rywalizację o miejsce w pierwszej piątce z młodszym o trzy lata Frankiem Masonem, który został wybrany w drafcie przez Sacramento Kings z numerem 34.

Występy w Legii Warszawa będą dla Naadira Tharpe pierwszymi w Europie. Zawodnik ma pomóc w uzupełnieniu składu na pozycji rozgrywającego. W Warszawie zawodnik pojawił się w środowe południe i powinien znaleźć się w kadrze meczowej na najbliższe spotkanie naszego klubu, które w najbliższą niedzielę rozegramy z GTK Gliwice na Torwarze.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *