Pinkston nowym podkoszowym Miasta Szkła

JayVaughn Pinkston podpisał kontrakt z krośnieńską drużyną. Pinkston ma 26 lat i mierzy 201 cm wzrostu i może grać na pozycjach centra lub silnego skrzydłowego.

Nowy gracz Biało-Zielonych był gwiazdą rozgrywek w Stanach Zjednoczonych na poziomie szkół średnich oraz uniwersyteckim. Został wybrany jako gracz Bishop Loughlin Memorial High School do gry w prestiżowym McDonald’s All-American Game dla najlepszych zawodników szkół średnich w USA i Kanadzie. Karierę uniwersytecką związał z jedną najbardziej utytułowanych uczelnianych drużyn w USA Villanova Wildcats, z którą w 2015 r. wygrał Big East Conference. Po zakończeniu nauki na uczelni Villanova próbował swoich sił w drafcie NBA w 2015 r., nie został jednak wybrany. Mimo to zespół Brooklyn Nets zaprosił go do występów w swoim zespole podczas NBA Summer League.

Podczas jednego z meczów ligi letniej JayVaughn nabawił się kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu grę w najlepszej koszykarskiej lidze świata. Po okresie rekonwalescencji podpisał w czerwcu 2016 r. kontrakt z zespołem zaplecza włoskiej ekstraklasy Dinamica Mantova. Niestety i tym razem kontuzja uniemożliwiła mu grę we Włoszech.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *